Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Strážníci se zaměří na hlídání přechodů a míst, kde se schází školáci
Strážník na jednom z přechodů. Foto: archiv MP Praha

Strážníci se zaměří na hlídání přechodů a míst, kde se schází školáci

Pražští strážníci se v rámci preventivní akce v posledním školním týdnu zaměří na kontroly parků v okolí škol a na další odpočinkové oblasti, kde se děti a nezletilí po vyučování scházejí. Tradičně budou také hlídat přechody. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Kontrolám se podle ní nevyhnou ani zábavní kluby, bary a restaurace. Preventivní akce strážníků začala včera a potrvá do neděle 3. července.

Na konci školního roku se strážníci tradičně zaměří i na hlídání přechodů u škol.

V posledním školním týdnu bude chránit zdraví školáků 230 strážníků na 161 přechodech v okolí 136 škol.

Několik týdnů před rozdáním vysvědčení je pozornost dětí snížená, reálně se pohybují po ulicích, ale v myšlenkách jsou už na prázdninách, proto strážníci v tomto období apelují také na zvýšenou ohleduplnost řidičů.

„Nechceme jít cestou represe, ale prevence, proto dáváme předem vědět, že tuto akci chystáme. Věříme, že i díky ní, se nám podaří snížit počty smutných statistik,“ sdělil ředitel pražských strážníků Eduard Šuster.

Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) by měl do budoucna narůstat počet klidových zón kolem škol, aby se bezpečnost v jejich okolí ještě zvýšila.


Autor: Jan Puci

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Dnes v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Včera ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru