Dnes Pondělí - jasno 24°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 8. 8. 2022
Svátek má Soběslav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Strážníci se zaměří na hlídání přechodů a míst, kde se schází školáci
Strážník na jednom z přechodů. Foto: archiv MP Praha

Strážníci se zaměří na hlídání přechodů a míst, kde se schází školáci

Pražští strážníci se v rámci preventivní akce v posledním školním týdnu zaměří na kontroly parků v okolí škol a na další odpočinkové oblasti, kde se děti a nezletilí po vyučování scházejí. Tradičně budou také hlídat přechody. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Kontrolám se podle ní nevyhnou ani zábavní kluby, bary a restaurace. Preventivní akce strážníků začala včera a potrvá do neděle 3. července.

Na konci školního roku se strážníci tradičně zaměří i na hlídání přechodů u škol.

V posledním školním týdnu bude chránit zdraví školáků 230 strážníků na 161 přechodech v okolí 136 škol.

Několik týdnů před rozdáním vysvědčení je pozornost dětí snížená, reálně se pohybují po ulicích, ale v myšlenkách jsou už na prázdninách, proto strážníci v tomto období apelují také na zvýšenou ohleduplnost řidičů.

„Nechceme jít cestou represe, ale prevence, proto dáváme předem vědět, že tuto akci chystáme. Věříme, že i díky ní, se nám podaří snížit počty smutných statistik,“ sdělil ředitel pražských strážníků Eduard Šuster.

Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) by měl do budoucna narůstat počet klidových zón kolem škol, aby se bezpečnost v jejich okolí ještě zvýšila.


Autor: Jan Puci

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

Včera v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

Včera v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Dvojka pro pejskaře. Brožura Prahy 2

Včera ve 12:57

V Praze 2 žije téměř dva tisíce psů. Kromě radosti, kterou pes přináší, sebou nese ale také občas pro majitele starost a hlavně zodpovědnost.

E-shop PID Lítačky s novým designem

Včera v 09:29

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic...

Magistrát: Adaptační opatření chrání Pražany před dopady městského tepelného ostrova

Včera v 06:21

Českou republiku sužují extrémní vedra. Situace je o to vážnější ve velkých městech, kde vysoké teploty komplikují každodenní život. Výjimkou samozřejmě není ani tuzemská metropole Praha, která je vzhledem ke svému charakteru jednou z lokalit, kde jsou dopady efektu městského tepelného ostrova...

Újezd nad Lesy čeká příští týden výluka dodávek vody

6. srpna 2022 v 09:28

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: Přípravy na letošní slavnosti jsou v plném proudu

5. srpna 2022 v 08:26

Radnice připravuje letošní Dny Prahy 11. Oblíbený festival v okolí Chodovské tvrze se koná ve dnech 8.-10. září, a i letos nabídne kromě skvělé muziky a jídla také bohatý program pro děti.

Knihobudky v Praze 4 opět slouží čtenářům

4. srpna 2022 v 10:21

Veřejné venkovní knihovničky, knihobudky, opět slouží čtenářům z Prahy 4 ke sdílení knih. Po opravě se vrátily všechny na své původní místo.

Festival Sabor Latino Praha

3. srpna 2022 v 10:08

Sabor latino Praha je čtyřdenní přehlídka latinsko-americké kultury a gastronomie, která již sedmým rokem promění Náměstí Republiky před OC Palladium v Latinskou Ameriku.

Další články
Nahoru