Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Strážníci se v Bubenči a Dejvicích zaměřili na parkování, odhalili 153 přestupků
Parkování v pruhu vyhrazeném pro cyklisty? Pro některé řidiče to není problém. Zdroj foto: MČ Praha 6

Strážníci se v Bubenči a Dejvicích zaměřili na parkování, odhalili 153 přestupků

Městští strážníci na popud radnice Prahy 6 provedli dvoudenní dopravně-bezpečnostní akci v Dejvicích a Bubenči, během které odhalili v souvislosti s parkováním aut celkem 153 přestupků.  Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Hannich.

„Vnímáme stížnosti obyvatel na nepovolené parkování. Auta mnohdy parkují mimo vyhrazená stání: na chodnících, křižovatkách, poblíž přechodů pro chodce apod. Tím obtěžují pěší, potažmo ohrožují bezpečnost silničního provozu. Proto jsme se s městskou policií domluvili na realizaci dopravně-bezpečnostních akcí na území Dejvic a Bubenče, kde jsou tyto přestupky nejčastější,“ uvedl radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Městská policie po dohodě s Prahou 6 provedla rozsáhlé kontroly se zaměřením na dodržování dopravní kázně ze strany řidičů. Během dvou dní, kdy se akce konala, strážníci odhalili celkem 153 přestupků.

K těm nejčastějším patřilo nepovolené stání vozidel na křižovatce, stání na chodníku, kde to není povolené značkou, potažmo zastavení nebo stání ve vzdálenosti kratší než pět metrů od přechodu pro chodce.

„Přímo na místě naši strážníci řidičům udělili 13 pokut v celkové výši 4 500 korun. Vypsali jsme také 132 oznámení o podezření ze spáchání přestupku, v osmi případech byla situace řešena domluvou. V zónách placeného stání jsme pak zkontrolovali 422 vozidel, z toho u čtyř vozidel bylo nařízeno odstranění z pozemní komunikace,“ přiblížil výsledky kontrol Zdeněk Kovanda, ředitel Obvodního ředitelství Praha 6 Městské policie hlavního města Prahy.

V dopravně-bezpečnostních akcích bude podle Hannicha městská policie na základě dohody s Prahou 6 pokračovat, a to i v dalších lokalitách na území šesté městské části. 


Autor: Hla

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru