dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Strážníci se dočkali, metropole jim koupí desítky nových aut
Návrh služebních vozidel Hyundai i30 kombi pro Městskou policie Praha. Vizualizace: MP Praha

Strážníci se dočkali, metropole jim koupí desítky nových aut

Praha nakoupí nová auta pro městskou policii od společností Hyundai Motor Czech a Auto Jarov. S výběrem vítěze tendru dnes souhlasili pražští radní. Strážníci poptávali 40 osobních automobilů a 18 dodávek, zaplatí za ně více než 25 milionů korun.

Osobní automobily značky Hyundai i30kombi s benzínovým motorem o objemu 1.6 litru a výkonem 99kW budou splňovat emisní normu Euro 6. Spotřeba paliva by měla být 5,81 litrů na 100 kilometrů. Strážníci je budou používat na zajištění linky tísňového volání 156. Všechny vozy budou mít kompletní povinnou výbavu. Cena za jeden vůz bude 244 800 korun bez DPH. Za čtyři desítky aut město i s daní zaplatí zhruba 11,85 milionu korun.

Dodávky budou značky Volkswagen, také budou plnit normu Euro 6 a jejich spotřeba bude zhruba 6,5 litru na 100 kilometrů. Městská policie je bude využívat na zajištění bezpečnostních opatření v rámci metropole. Cena za jeden vůz je 666 701 korun bez DPH, včetně daně tak za všech 18 vozů zaplatí strážníci přibližně 14,5 milionu korun.

„Pro hlavní město je důležité, že se veřejnou zakázku na obnovu vozového parku městské policie daří úspěšně a transparentně realizovat. Strážníci nadále budou moci bez komplikací zajišťovat činnosti v přímém výkonu služby, převážně pak včasnou reakci na oznámení občanů na linku tísňového volání. Těší mě, že se nám v rámci realizace této veřejné zakázky také podařilo získat pro hlavní město Prahu mimořádně výhodné podmínky,“ uvedl radní pro bezpečnosti Libor Hadrava.

V současné době se dále dokončují přípravné práce na další významné veřejné zakázce na servis motorových vozidel, které strážníci městské policie používají. Vedení městské policie chce předložit pražským radním a posléze i zastupitelům záměr na realizaci této významné veřejné zakázky ještě do konce tohoto roku.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru