Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Strážníci řešili během svátků téměř 700 přestupků porušení opatření proti covidu
Kontrola na náplavce. Ilustrační foto: MP Praha

Strážníci řešili během svátků téměř 700 přestupků porušení opatření proti covidu

Pražští strážníci během vánočních svátků 696 případů porušení mimořádných opatření proti šíření nemoci covid-19, nejvíc jich bylo v MHD.

Z téměř sedmi stovek porušení opatření jich osm bylo řešeno pokutami v celkové výši 2 800 korun, 14 porušení bude oznámeno správnímu orgánu a v ostatních případech pak postačila domluva.

„Nejvíce porušení bylo zjištěno v MHD, konkrétně 401, dále bylo odhaleno 221 dalších porušení v souvislosti s nezakrytými dýchacími cestami a čtyři případy se týkaly provozoven restaurací a barů,“ vyjmenovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Ve třiatřiceti případech řešili strážníci nedovolené shlukování a zákaz nočního vycházení a ve 30 případech pak pití alkoholu na veřejnosti. Od začátku prosince hlídky městské policie zatím řešily 6 903 porušení mimořádných a krizových opatření.

Kromě případů porušení opatření proti koronaviru strážníci zadrželi tři celostátně hledané muže, z nichž dva poznali strážníci v ulicích a třetího objevili, jak přespává ve vraku auta. Nalezli také pohřešovanou seniorku.

Hlídky městské policie budou kontrolovat dodržování vládních nařízení také na silvestra. Při něm budou navíc kontrolovat dodržování nové vyhlášky, která od letošního 1. prosince zakazuje na určitých místech používat pyrotechniku.

Na dodržování vyhlášky bude dohlížet zhruba 300 strážníků. Připraveno bude na poslední den roku rovněž zhruba 200 státních policistů.


Autor: red

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

26. listopadu 2021 v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Další články
Nahoru