dnes
Středa - polojasno
23°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
19°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
20°C
Strážníci, policisté a hasiči dostali ocenění
Starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní Michal Zuna předali šek. Foto: P2

Strážníci, policisté a hasiči dostali ocenění

Ve Velkém sále Novoměstské radnice proběhlo v pondělí již tradiční slavnostní setkání se strážníky, policisty a hasiči. Starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní Michal Zuna a Renáta Kašická je ocenili za obětavou a náročnou každodenní práci ve prospěch občanů druhé městské části.

Radnice bezpečnostní složky dlouhodobě podporuje a přispívá na jejich technické vybavení. Strážníci z Prahy 2 si tak odnesli šek symbolizující příspěvek z rozpočtu MČ na motivační odměny ve výši 350 000 korun, který schválilo v červnu zastupitelstvo.


Výstava: 100 let Asociace českých kameramanů

Dnes v 07:40

Slavnostní vernisáž exteriérové výstavy pořádané k výročí 100 let založení Asociace českých kameramanů, se koná 17. července v 17:30 na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem sv. Ludmily.

Pítko P je nově v Tusarově ulici

Dnes v 07:21

Nejnovější Pítko P je veřejnosti k dispozici v Tusarově ulici. Jeho řešení je funkční a zároveň praktické. Na horní lomené stříšce neulpívá dešťová voda, dole pak lomený oblouk vytváří lavorek, který svádí zbytkovou vodu do středu odpadu, díky čemuž se kolem pítka tolik netvoří kaluže. Spouštěcí...

Exkurze: Mumifikace ve starém Egyptě

Včera v 07:42

Víte, jaký je rozdíl mezi přirozenou a umělou mumifikací? Jaké typy mumií a z jakých koutů světa známe? Kdy a proč začali staroegyptští balzamovači s úpravou těl zesnulých a jejich přípravou na posmrtný život? Jak vypadala mumifikace krok za krokem? Proč je pro úspěšný přechod do zásvětí nezbytné...

U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Další články
Nahoru