Dnes Úterý - zatazeno 7°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 13. 4. 2021
Svátek má Aleš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Strážnici pokousal před obchodním centrem pes, jehož předci bývali nasazováni do válek
Jestli se rozzlobím, budu zlý. Ilustrační foto: Freeimages.com

Strážnici pokousal před obchodním centrem pes, jehož předci bývali nasazováni do válek

V pondělí odpoledne převzalo operační středisko městské policie oznámení o volně pobíhajícím agresivním psovi, který napadá kolemjdoucí před obchodním centrem v Praze 5.

Společně s oznamovatelkou zastihli strážníci na místě muže, který se snažil psa plemene cane corso uklidnit.

Žena uvedla, že pes napadá a skáče po kolemjdoucích a skočil i po ní. Agresivita psa se začala stupňovat, nakonec svou pozornost obrátil na strážnici, které se několikrát zakousl do zápěstí a předloktí.

pes-utocnik-1

Pes, který zranil strážnici. Foto: MP Praha

Po hlasitém povelu strážnice „Sedni na místo a lehni!“ se pes uklidnil a lehl na zem. Majitelka psa měla údajně jít do obchodního centra, její vyvolání rozhlasem ale dopadlo bezvýsledně a na místo byla přivolána odchytová služba městské policie, záchranná služba a Policie ČR.

„Následně se dostavila i třiačtyřicetiletá majitelka a psa si zajistila. Zraněná strážnice byla převezena k lékařskému ošetření a celou věc si na místě převzali státní kolegové,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Historie italského psího plemene cane corso sahá až do starověkého Říma, kde byl nasazován v bitvách. Později se z těchto temperamentních psů stali lovci divokých prasat a nakonec dobří hlídači.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

Včera v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

Včera v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

Včera v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

10. dubna 2021 v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Další články
Nahoru