Dnes Středa - skorojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Středa 10. 8. 2022
Svátek má Vavřinec
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Strážnici pokousal před obchodním centrem pes, jehož předci bývali nasazováni do válek
Jestli se rozzlobím, budu zlý. Ilustrační foto: Freeimages.com

Strážnici pokousal před obchodním centrem pes, jehož předci bývali nasazováni do válek

V pondělí odpoledne převzalo operační středisko městské policie oznámení o volně pobíhajícím agresivním psovi, který napadá kolemjdoucí před obchodním centrem v Praze 5.

Společně s oznamovatelkou zastihli strážníci na místě muže, který se snažil psa plemene cane corso uklidnit.

Žena uvedla, že pes napadá a skáče po kolemjdoucích a skočil i po ní. Agresivita psa se začala stupňovat, nakonec svou pozornost obrátil na strážnici, které se několikrát zakousl do zápěstí a předloktí.

pes-utocnik-1

Pes, který zranil strážnici. Foto: MP Praha

Po hlasitém povelu strážnice „Sedni na místo a lehni!“ se pes uklidnil a lehl na zem. Majitelka psa měla údajně jít do obchodního centra, její vyvolání rozhlasem ale dopadlo bezvýsledně a na místo byla přivolána odchytová služba městské policie, záchranná služba a Policie ČR.

„Následně se dostavila i třiačtyřicetiletá majitelka a psa si zajistila. Zraněná strážnice byla převezena k lékařskému ošetření a celou věc si na místě převzali státní kolegové,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Historie italského psího plemene cane corso sahá až do starověkého Říma, kde byl nasazován v bitvách. Později se z těchto temperamentních psů stali lovci divokých prasat a nakonec dobří hlídači.


Autor: Jan Puci

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru