Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Strážnici pokousal před obchodním centrem pes, jehož předci bývali nasazováni do válek
Jestli se rozzlobím, budu zlý. Ilustrační foto: Freeimages.com

Strážnici pokousal před obchodním centrem pes, jehož předci bývali nasazováni do válek

V pondělí odpoledne převzalo operační středisko městské policie oznámení o volně pobíhajícím agresivním psovi, který napadá kolemjdoucí před obchodním centrem v Praze 5.

Společně s oznamovatelkou zastihli strážníci na místě muže, který se snažil psa plemene cane corso uklidnit.

Žena uvedla, že pes napadá a skáče po kolemjdoucích a skočil i po ní. Agresivita psa se začala stupňovat, nakonec svou pozornost obrátil na strážnici, které se několikrát zakousl do zápěstí a předloktí.

pes-utocnik-1

Pes, který zranil strážnici. Foto: MP Praha

Po hlasitém povelu strážnice „Sedni na místo a lehni!“ se pes uklidnil a lehl na zem. Majitelka psa měla údajně jít do obchodního centra, její vyvolání rozhlasem ale dopadlo bezvýsledně a na místo byla přivolána odchytová služba městské policie, záchranná služba a Policie ČR.

„Následně se dostavila i třiačtyřicetiletá majitelka a psa si zajistila. Zraněná strážnice byla převezena k lékařskému ošetření a celou věc si na místě převzali státní kolegové,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Historie italského psího plemene cane corso sahá až do starověkého Říma, kde byl nasazován v bitvách. Později se z těchto temperamentních psů stali lovci divokých prasat a nakonec dobří hlídači.


Autor: Jan Puci

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru