Dnes Úterý - snih 0°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Strážnici pokousal před obchodním centrem pes, jehož předci bývali nasazováni do válek
Jestli se rozzlobím, budu zlý. Ilustrační foto: Freeimages.com

Strážnici pokousal před obchodním centrem pes, jehož předci bývali nasazováni do válek

V pondělí odpoledne převzalo operační středisko městské policie oznámení o volně pobíhajícím agresivním psovi, který napadá kolemjdoucí před obchodním centrem v Praze 5.

Společně s oznamovatelkou zastihli strážníci na místě muže, který se snažil psa plemene cane corso uklidnit.

Žena uvedla, že pes napadá a skáče po kolemjdoucích a skočil i po ní. Agresivita psa se začala stupňovat, nakonec svou pozornost obrátil na strážnici, které se několikrát zakousl do zápěstí a předloktí.

pes-utocnik-1

Pes, který zranil strážnici. Foto: MP Praha

Po hlasitém povelu strážnice „Sedni na místo a lehni!“ se pes uklidnil a lehl na zem. Majitelka psa měla údajně jít do obchodního centra, její vyvolání rozhlasem ale dopadlo bezvýsledně a na místo byla přivolána odchytová služba městské policie, záchranná služba a Policie ČR.

„Následně se dostavila i třiačtyřicetiletá majitelka a psa si zajistila. Zraněná strážnice byla převezena k lékařskému ošetření a celou věc si na místě převzali státní kolegové,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Historie italského psího plemene cane corso sahá až do starověkého Říma, kde byl nasazován v bitvách. Později se z těchto temperamentních psů stali lovci divokých prasat a nakonec dobří hlídači.


Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Včera v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Včera v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru