dnes
Pondělí - oblacno
4°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
8°C
pozítří
Středa - prehanky-snih
5°C
Pražské krimi

Strážníci odhalili několik řidičů pod vlivem alkoholu

Další tři řidiče pod vlivem alkoholu odhalili strážníci pražské městské policie. V pátek večer prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3 kontrolu ve Vinohradské ulici, kde si všimli osobního auta, jehož řidič najel na vyvýšený tramvajový pás a snažil se otočit do protisměru.

Hlídka řidiče pro podezření ze spáchání přestupku zastavila a vyzvala k předložení dokladů. Starší muž při vystupování z vozidla zavrávoral a byl z něj silně cítit alkohol. K požití alkoholu se řidič strážníkům ihned přiznal.  Jeho přiznání následně potvrdila i provedená dechová zkouška s pozitivním výsledkem bezmála dvě a půl promile.

Další případ zaznamenali strážníci z Prahy 10 v neděli krátce po půlnoci v ulici Na křivce. Kolem vozidla městské policie projel mladý řidič bez rozsvícených světel. I tento mladík byl na první pohled opilý, byl z něj cítit alkohol a strážníkům přiznal vypití jednoho piva panáka tvrdého alkoholu. Strážníci mu provedenou dechovou zkouškou naměřili téměř jeden a půl promile.

Posledního opilce za volantem odhalili strážníci z Prahy 14 v neděli v půl páté ráno v Bryksově ulici. Hlídka si všimla vozidla, které jelo po místní cyklostezce. Strážníci automobil, který jevil známky dopravní nehody a chyběl mu kus nárazníku, zastavili a vyzvali řidiče k předložení dokladů a podání vysvětlení.

Zjevně opilý cizinec strážníkům uvedl, že s kamarádem vypil nespecifikované množství vodky a poté se vydali na cestu, přičemž vozidlo prý řídil jeho kamarád. Ten měl také s půjčeným vozidlem nabourat u nedaleké trati a poté z něj vystoupit a pěšky odejít směrem do Zelenče.  Strážníci cizinci naměřili téměř jeden a půl promile.


U požáru skladu sena zasahovali hasiči, ze stodoly evakuovali ovečky

24. ledna 2020 v 07:05

Čtyři jednotky pražských profesionálních hasičů, jedna jednotka HZS SŽ a tři dobrovolné jednotky, vyjely včera ve 21 hodin do ulice Ke Klíčovu v Praze 9 k požáru skladu sena.

Na Barrandově hořely kulisy

22. ledna 2020 v 17:50

Dnes v 15:17 hodin vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS hl. m. Prahy jednotky na Kříženecké náměstí, kam postupně vyjeli hasiči ze 7 stanic a chemická služba z Petřin s náhradními lahvemi do dýchacích přístrojů.  

Čtyřikrát drogy, alkohol a zákaz řízení

21. ledna 2020 ve 21:13

Dvacetiletého řidiče cizince s pozitivním výsledkem na kokain, amfetamin a metamfetamin zastavili strážníci v Bubenské ulici kvůli jeho nejisté jízdě. Testy potvrdily jejich podezření. 

Zraněná ležela na chodníku u zastávky

21. ledna 2020 ve 21:09

Ženu ležící na chodníku před autobusovou zastávkou spatřila autohlídka včera odpoledne ve Vrážské ulici v Radotíně. Měla povrchové krvavé zranění na hlavě a na dotazy nereagovala.

Podivná zábava Italů v pražské podzemce

20. ledna 2020 ve 13:27

Dva cizinci si cestu metrem krátili ničením vagónu metra. Na jejich chování strážníky upozornil spolucestující. Oba pak skončili na policejní stanici.

Tati, nech mámu na pokoji! Nedůstojná strkanice před plačící holčičkou

20. ledna 2020 ve 13:23

Před zraky dcery se opilí rodiče venku hlasitě dohadovali, pak došlo i na strkanici. Muž nadýchal 2,41 promile, žena pro silnou opilost dechovou zkoušku vůbec nezvládla. Skončila na protialkoholní záchytné stanici. 

Opilá žena dělala ostudu v metru

20. ledna 2020 ve 13:17

Ve stanici metra Depo Hostivař si v pondělí ráno hlídka strážníků všimla sedící ženy, která se třásla. Hned první reakce ženy byla neadekvátní: „Co po mně chcete, nechte mě bejt, neotravujte mě“.

V Praze se konaly policejní akce Hotel, Chata a Závěra. V síti uvízl i zbloudilý Rakušan

19. ledna 2020 v 19:04

Policisté čtvrtého policejního obvodu provedli o tomto víkendu několik policejních akcí.  V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Další články
Nahoru