dnes
Úterý - jasno
31°C
zítra
Středa - skorojasno
35°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
27°C
Pražské krimi

Strážníci odhalili několik řidičů pod vlivem alkoholu

Další tři řidiče pod vlivem alkoholu odhalili strážníci pražské městské policie. V pátek večer prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3 kontrolu ve Vinohradské ulici, kde si všimli osobního auta, jehož řidič najel na vyvýšený tramvajový pás a snažil se otočit do protisměru.

Hlídka řidiče pro podezření ze spáchání přestupku zastavila a vyzvala k předložení dokladů. Starší muž při vystupování z vozidla zavrávoral a byl z něj silně cítit alkohol. K požití alkoholu se řidič strážníkům ihned přiznal.  Jeho přiznání následně potvrdila i provedená dechová zkouška s pozitivním výsledkem bezmála dvě a půl promile.

Další případ zaznamenali strážníci z Prahy 10 v neděli krátce po půlnoci v ulici Na křivce. Kolem vozidla městské policie projel mladý řidič bez rozsvícených světel. I tento mladík byl na první pohled opilý, byl z něj cítit alkohol a strážníkům přiznal vypití jednoho piva panáka tvrdého alkoholu. Strážníci mu provedenou dechovou zkouškou naměřili téměř jeden a půl promile.

Posledního opilce za volantem odhalili strážníci z Prahy 14 v neděli v půl páté ráno v Bryksově ulici. Hlídka si všimla vozidla, které jelo po místní cyklostezce. Strážníci automobil, který jevil známky dopravní nehody a chyběl mu kus nárazníku, zastavili a vyzvali řidiče k předložení dokladů a podání vysvětlení.

Zjevně opilý cizinec strážníkům uvedl, že s kamarádem vypil nespecifikované množství vodky a poté se vydali na cestu, přičemž vozidlo prý řídil jeho kamarád. Ten měl také s půjčeným vozidlem nabourat u nedaleké trati a poté z něj vystoupit a pěšky odejít směrem do Zelenče.  Strážníci cizinci naměřili téměř jeden a půl promile.


Posezení na lavičce vyústilo v potyčku, zasáhli strážníci

Včera ve 14:35

Přátelské večerní posezení na lavičce se zvrtlo. Zatímco se dva muži postrkávali ve stoje a zápasili i na zemi, ostatní tomu přihlíželi. Vše ukončili až strážníci, kteří jednoho z mužů museli zpacifikovat a nasadit mu pouta.

Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Další články
Nahoru