dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - oblacno
4°C
Pražské krimi

Strážníci odebrali airsoftovou zbraň muži pod vlivem drog

Hlídce strážníků se ve čtvrtek 20. srpna po půl desáté ráno se svými obavami svěřil kolemjdoucí muž. V ulici Těšňov viděl u zaparkovaného auta muže, o kterém bezpečně ví, že je drogově závislý a pohybuje se ve skupině problémových osob. Měl strach, zda vozidlo neukradl. 

Strážníci nejprve auto zkontrolovali, to nevykazovalo žádné známky poškození, ani lustrací nebylo zjištěno, že by bylo evidované v databázi odcizených vozidel. Pro jistotu ještě kontaktovali majitele auta, který jim řekl, že vozidlo zapůjčil, ale dotyčný s ním vůbec nekomunikuje a tedy netuší, kde auto je. Ještě dodal, že by si rád vozidlo převzal.

Během komunikace k vozidlu přistoupil neznámý muž, odemkl ho a něco v něm hledal. Při tom mu z kapsy vypadla zbraň. Strážníci muži zamezili jak v útěku, tak možnosti vzít si zbraň. Vyzvali ho, aby zůstal stát a přesvědčili se, jestli u sebe nemá další zbraň.

Následně u 35letého muže provedli orientační zkoušku na alkohol, která byla negativní. Test na drogy však ukázal pozitivní hodnotu na cannabis a metanfetamin. Pro podezření ze spáchání přestupku byla muži zbraň odebrána a přestupek bude oznámen správnímu orgánu. Vozidlo, o které měl kolemjdoucí obavy, si posléze za dohledu Policie ČR převzal majitelem pověřený muž.


Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Další články
Nahoru