Dnes Pondělí - jasno 4°C
Zítra Úterý - zatazeno 5°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské krimi

Strážníci odebrali airsoftovou zbraň muži pod vlivem drog

Hlídce strážníků se ve čtvrtek 20. srpna po půl desáté ráno se svými obavami svěřil kolemjdoucí muž. V ulici Těšňov viděl u zaparkovaného auta muže, o kterém bezpečně ví, že je drogově závislý a pohybuje se ve skupině problémových osob. Měl strach, zda vozidlo neukradl. 

Strážníci nejprve auto zkontrolovali, to nevykazovalo žádné známky poškození, ani lustrací nebylo zjištěno, že by bylo evidované v databázi odcizených vozidel. Pro jistotu ještě kontaktovali majitele auta, který jim řekl, že vozidlo zapůjčil, ale dotyčný s ním vůbec nekomunikuje a tedy netuší, kde auto je. Ještě dodal, že by si rád vozidlo převzal.

Během komunikace k vozidlu přistoupil neznámý muž, odemkl ho a něco v něm hledal. Při tom mu z kapsy vypadla zbraň. Strážníci muži zamezili jak v útěku, tak možnosti vzít si zbraň. Vyzvali ho, aby zůstal stát a přesvědčili se, jestli u sebe nemá další zbraň.

Následně u 35letého muže provedli orientační zkoušku na alkohol, která byla negativní. Test na drogy však ukázal pozitivní hodnotu na cannabis a metanfetamin. Pro podezření ze spáchání přestupku byla muži zbraň odebrána a přestupek bude oznámen správnímu orgánu. Vozidlo, o které měl kolemjdoucí obavy, si posléze za dohledu Policie ČR převzal majitelem pověřený muž.


Odjel bez placení od pumpy

5. března 2021 v 18:35

S prosbou o pomoc při zastavení zákazníka, který odjel bez placení, se dnes po půlnoci na strážníky v noci obrátila obsluha čerpací stanice v Praze 4.

Zapomněli zaplatit za skútry

4. března 2021 v 18:18

Skupina mladíků se na Petříně projížděla na sdílených skútrech, které nezaplatili.

Na dolinách hořelo auto

4. března 2021 ve 12:47

Dnes od 8:43 hodin zasahovala jednotka pražských profesionálních hasičů v ulici Na dolinách v Praze 4. Po příjezdu jednotky bylo zřejmé, že plameny auto zachvátily v plném rozsahu.

Krádež benzínu v Praze 5

3. března 2021 v 10:59

Oznámení o krádeži pohonných hmot jela autohlídka prověřit do Žabovřeské ulice v Praze 5.

Kličkoval v protisměru

2. března 2021 ve 12:58

Modrého osobního auta kličkujícího po vozovce občas i v protisměru si strážníci všimli u křižovatky ulic Modřanská x Chuchelská v Praze 12 v neděli 28. února po půlnoci.

V kontejneru našel zbrusu nové fotoaparáty

1. března 2021 v 16:25

Pracovník ostrahy přivolal 27. února dvě hodiny po půlnoci strážníky na pozemek jedné firmy v Praze 8 s tím, že v areálu objevil zloděje. Na místě vyslané hlídce sdělil, že se v areálu pohybuje nepovolaná osoba s batohem na zádech.

Cizinec bez dokladů i domova se zabydlel v odstaveném autě

1. března 2021 v 16:21

U dlouhodobě odstaveného vozidla nedaleko křižovatky ulic Vlachova x Flöglova v Praze 5 se měl 27. února ráno nacházet bezdomovec a dělat na místě nepořádek. Hlídka strážníků muže objevila uvnitř uvedeného auta.

Napadl ženu a strážníkům tvrdil, že jí pomáhá vstát

26. února 2021 v 17:08

Vystrašená žena, přitisknutá křičícím agresorem na zaparkované dodávce. Pohled, který se naskytnul strážníkům, kteří na základě oznámení dorazili na Smetanovo nábřeží v Praze 1. Podezření hlídky, že vysvětlení o poskytnutí pomoci opilé ženě, která není schopná vstát, není pravdivé, nejdříve...

Na Kunratické spojce zemřel motorkář

25. února 2021 ve 20:29

Dnes od 16:30 hodin zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči na Kunratické spojce u tragické nehody motorky a nákladního vozidla. V době příjezdu první jednotky byla jedna osoba v péči záchranářů.

U ztraceného seniora, muže s psychickými problémy a resuscitace zasahovali strážníci

25. února 2021 v 19:32

K muži, který potřeboval okamžitou resuscitaci, přijela hlídka strážníků současně se záchranáři. Strážníci zahájili nepřímou srdeční masáž a zdravotníci zajišťovali nezbytné činnosti k obnovení životních funkcí. 61letého muže se podařilo oživit a stabilizovat. Záchranná služba ho pak převezla do...

Další články
Nahoru