dnes
Neděle - jasno
22°C
zítra
Pondělí - jasno
23°C
pozítří
Úterý - jasno
25°C
Pražské krimi

Strážníci odebrali airsoftovou zbraň muži pod vlivem drog

Hlídce strážníků se ve čtvrtek 20. srpna po půl desáté ráno se svými obavami svěřil kolemjdoucí muž. V ulici Těšňov viděl u zaparkovaného auta muže, o kterém bezpečně ví, že je drogově závislý a pohybuje se ve skupině problémových osob. Měl strach, zda vozidlo neukradl. 

Strážníci nejprve auto zkontrolovali, to nevykazovalo žádné známky poškození, ani lustrací nebylo zjištěno, že by bylo evidované v databázi odcizených vozidel. Pro jistotu ještě kontaktovali majitele auta, který jim řekl, že vozidlo zapůjčil, ale dotyčný s ním vůbec nekomunikuje a tedy netuší, kde auto je. Ještě dodal, že by si rád vozidlo převzal.

Během komunikace k vozidlu přistoupil neznámý muž, odemkl ho a něco v něm hledal. Při tom mu z kapsy vypadla zbraň. Strážníci muži zamezili jak v útěku, tak možnosti vzít si zbraň. Vyzvali ho, aby zůstal stát a přesvědčili se, jestli u sebe nemá další zbraň.

Následně u 35letého muže provedli orientační zkoušku na alkohol, která byla negativní. Test na drogy však ukázal pozitivní hodnotu na cannabis a metanfetamin. Pro podezření ze spáchání přestupku byla muži zbraň odebrána a přestupek bude oznámen správnímu orgánu. Vozidlo, o které měl kolemjdoucí obavy, si posléze za dohledu Policie ČR převzal majitelem pověřený muž.


Podezřelá dodávka na Václavském náměstí

17. září 2020 v 08:15

Na Václavském náměstí si v pondělí 14. září hlídka strážníků všimla dodávky, která vjela do pěší zóny. Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Hlídka se vydala za vozidlem, které zastavila ve...

Prodavačka dohonila zloděje

12. září 2020 v 19:08

Muž v zeleném svetru a šedých kalhotách ve středu 9. září odcizil v prodejně v Praze 10 sportovní batoh, ukryl ho do své tašky a odešel bez placení. Krádež neušla jedné z prodavaček, pro kterou nebyl muž neznámým, proto přivolala strážníky, a sama začala muže...

Na Černém Mostě hořel sklep, evakuováno bylo 18 lidí

10. září 2020 v 07:01

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 4:41 hodin na náměstí Plukovníka Vlčka v Praze 14 u požáru sklepní kóje ve třetím patře obytného domu.

Dvě promile a jízda s botičkou

7. září 2020 v 16:47

Nejprve se muž v pátek 4. září snažil botičku z kola osobního auta sundat, pak se rozjel i s ní. Poškodil obojí a nadýchal přes 2 promile.

Kličkoval po silnici a nadýchal přes dvě promile

2. září 2020 ve 13:17

Nejisté jízdy šedého vozidla vyjíždějícího od čerpací stanice dnes po půl páté ráno si všimla autohlídka strážníků v Černokostelecké ulici.

Rodina s batolaty žila ve stanu

31. srpna 2020 v 15:21

Informaci o rodině se dvěma malými dětmi, která žije ve stanu v Praze 11 v oblasti zvané Amerika, jela prověřit hlídka strážníků společně s místním okrskářem. V nevyhovujících hygienických podmínkách měly ve stanu minimálně dva týdny pobývat i dvě holčičky ve věku 1,5 a...

Na elektrokoloběžce s alkoholem

31. srpna 2020 ve 14:50

Zákon na jezdce na koloběžce, a je jedno, jestli je poháněná motorkem, pohlíží stejně jako na cyklistu. To znamená, že pro ně platí stejná pravidla (práva a povinnosti) jako pro všechny ostatní cyklisty. Snad už si to bude pamatovat také 18letý cizinec.

Nehoda dvou nákladních aut

31. srpna 2020 v 09:19

Dnes ráno od 5:51 hodin zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů na Pražském okruhu u sjezdu na Barrandov, ve směru na dálnici D0, u nehody dvou nákladních vozidel.

Další články
Nahoru