dnes
Čtvrtek - jasno
27°C
zítra
Pátek - skorojasno
23°C
pozítří
Sobota - jasno
28°C
Pražské krimi

Strážníci našli v křoví podchlazeného, opilého muže

V úterý odpoledne přijali strážníci z Prahy 6 oznámení, že v Kladenské ulici leží v křoví muž. Autohlídka zjistila, že muž je silně opilý, nemá sice viditelná zranění, ale je značně podchlazen a nemůže chodit.

Strážníci mu poskytli bezodkladnou první pomoc a přivolali na místo záchrannou službu. Následně u něj a provedli orientační dechové vyšetření s pozitivním výsledkem téměř tři promile. Záchranáři ho poté transportovali do jedné z pražských nemocnic.

„Velké poděkování patří zejména oznamovateli, který strážníky nasměroval přímo k muži, který potřeboval pomoc. Díky jeho pozornosti a dobré práci strážníků se podařilo zachránit lidský život", řekl náměstek primátora Petr Hlubuček, do jehož gesce bezpečnost v metropoli spadá.

V zimních měsících, kdy teploty klesají hluboko pod bod mrazu, se pražští strážníci v rámci své činnosti zaměřují mimo jiné na to, aby si mrazy nevybíraly svou daň na životech. Alkohol ve spojení s únavou může mít zejména u lidí bez domova tristní následky. Stejně jako různé formy přitápění otevřeným ohněm, které zvyšují riziko vzniku požáru. Proto jsou preventivní kontroly, při kterých strážníci trpělivě vysvětlují a informují, na jaké sociální instituce se lidé bez přístřeší mohou obrátit, velmi důležité.


Posezení na lavičce vyústilo v potyčku, zasáhli strážníci

24. června 2019 ve 14:35

Přátelské večerní posezení na lavičce se zvrtlo. Zatímco se dva muži postrkávali ve stoje a zápasili i na zemi, ostatní tomu přihlíželi. Vše ukončili až strážníci, kteří jednoho z mužů museli zpacifikovat a nasadit mu pouta.

Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Další články
Nahoru