dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražské krimi

Strážníci městské policie připravili projekt „MOSTY“

Městská policie Praha pravidelně v zimním a letním období připravuje a realizuje organizované pobyty pro děti a mládež ze sociálně slabého, málo podnětného sociálního prostředí a pro děti a mladé lidi vyrůstajících v dysfunkčních rodinách.

Pražská městská policie spolupracuje s dětskými domovy převážně se sídlem na území hlavního města Prahy a Fondem ohrožených dětí. I v letošním roce si strážníci z Oddělení prevence připravili týden zajímavých volnočasových aktivit.

Děti se ve středisku „Javor“ v Jindřichově v Jizerských horách budou učit lyžovat pod dohledem zkušených instruktorů z řad strážníků. Mimo to jsou pro ně připraveny pěší výlety a spousta zimních outdoorových a indoorových her. Vyzkouší si například i jízdu na bobové dráze.

Projekt „MOSTY“ městská policie realizuje od roku 2004 a za tuto dobu se projektu zúčastnilo celkem 315 dětí. Veškeré finanční náklady jsou hrazeny z grantů hlavního města Prahy. „Kriminalita dětí je celospolečensky chápána jako negativní sociální jev. Jednou z příčin těchto negativních jevů je i nenaplnění volného času dětí společensky žádoucími zájmovými aktivitami.

Městská policie Praha se tímto preventivním projektem snaží nenásilnou formou pozitivně ovlivnit chování těchto dětí. Snaží se zvýšit jejich sociální vnímavost, toleranci a zodpovědnost za své chování,“ dodává ředitel Eduard Šuster.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru