dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
19°C
Strážníci mají další mobilní stanoviště v centru, během letní sezóny funguje na hlavním nádraží
Mobilním stanovištěm je myšleno auto strážníků, u kterého monitoruje okolí hlídka. Foto: MP Praha

Strážníci mají další mobilní stanoviště v centru, během letní sezóny funguje na hlavním nádraží

Od uplynulého víkendu mají pražští strážníci další mobilní stanoviště. A to na Hlavním nádraží. Bude zde umístěno během letní sezóny. Mobilní stanoviště městské policie je celoročně také na Václavském náměstí. K vidění je také na Staroměstském náměstí.

„Na Hlavním nádraží strážníci dohlíží nejen na veřejný pořádek a působí preventivně s ohledem na velké množství závadových osob, ale také poskytují rady turistům a občanům,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Slouží zde jak jazykově vybavení strážníci, tak studenti, kteří jim pomáhají. Mobilní stanoviště bude na hlavním nádraží umístěno po celou letní sezónu. Za první dva dny zde strážníci řešili 10 případů narušení veřejného pořádku a poskytli v průměru denně 50 informací a rad.7

„Mobilní služebna jim zde umožní pochopitelně lépe dohlížet na veřejný pořádek. Měla by navíc preventivně působit na velké množství závadových osob, které obecně vytváří této lokalitě nehezkou pověst. Sloužit zde budou rovněž jazykově vybavení strážníci a studenti, aby mohli průběžně poskytovat rady zahraničním turistům a dalším návštěvníkům metropole,“ uvedl Libor Hadrava (ANO), radní hlavního města Prahy pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Za první dva dny fungování mobilního stanoviště jeho strážníci řešili již 10 případů narušení veřejného pořádku a poskytli v průměru denně 50 informací a rad. Mobilní stanoviště bude na Hlavním nádraží umístěno po celou letní sezónu. Celoročně bude nadále fungovat stanoviště na Václavském náměstí.

 


Hořely baterie elektrokol

Dnes ve 20:39

Dnes v 10:19 vyjeli hasiči ze Satalic a Holešovic k požáru 2 baterií z elektrokol ve Vodňanské ulici v Kyjích. Baterie byly uložené v boxu ještě před příjezdem Policie ČR a hasičů.

Požár odpadu v podkroví

Dnes v 07:17

Včera ve 14 hodin byl na tísňovou linku operačního střediska hasičů nahlášen požár v podkroví v Zapadlé ulici v Braníku. K případu vyjeli hasiči z Krče a Modřan, kteří zasahovali v dýchací technice. 

Ale dědo, máte to zapotřebí? Senior prý dělal na veřejnosti zvrhlosti, nakonec pro ně měl neuvěřitelné vysvětlení

17. dubna 2019 v 11:43

Hlídku městské policie na nemístné počínání seniora upozornili tři kolemjdoucí svědci. Případem se nyní zabývá republiková policie.

Tragédie v pražském parku na spadnutí, kočárek s dítětem se nekontrolovatelně řítí z kopce

17. dubna 2019 v 11:40

V rámci úterní očisty hlavního město zaměřené na sběr nebezpečného odpadu po narkomanech strážník zabránil hrozícímu neštěstí. V parku plném lidí zastavil dětský kočárek, který velkou rychlostí sjížděl z kopce.  Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Frustraci z rozchodu s dívkou si ošklivě vybil na rodičích a tím vše navíc neskončilo. Není to příjemné čtení…

16. dubna 2019 v 11:37

Na základě oznámení na tísňovou linku 156 vyjela dnes hlídka městské policie kolem jedné hodiny ráno do Kubelíkovy ulice, Praha 3, kde mělo docházet k rvačce mezi dvěma muži. Při příjezdu strážníků se na místě nacházeli dva muži a jedna žena, k žádné fyzické potyčce...

Toto jí udělal vlastní synáček?! Pěkně se vybarvil, matka s ním zažila peklo. Vyžadoval po ní i absurdní aktivitu na internetu…

12. dubna 2019 v 17:31

Počet zjištěných případů domácího násilí v metropoli se oproti minulého roku se zvýšil. Za leden a únor bylo vykázáno 31 násilných osob, což je o osm více než ze stejné období loňského roku.

Nechtěné překvapení z ciziny: V uzamčeném autě se v noci ukrývala pod starými hadry podivná návštěva

12. dubna 2019 ve 14:48

Dnes krátce po čtvrteční půlnoci přijala městská policie oznámení, že se někdo snaží ukrást modré vozidlo typu pick-up. Během tří minut byla hlídka z Prahy 5 v ulici K Vodojemu.

Zloději parfémů odnesli z jedné z prodejny dvanáct kusů

12. dubna 2019 v 11:22

Od poloviny února tohoto roku pracují policisté z místního oddělení  Zličín na objasnění případu krádeže, který se stal v Řevnické ulici v Praze 5.

Krádeže v kostely odhalily kamery

10. dubna 2019 v 09:28

Od konce února do minulé středy prošetřovali kriminalisté sedmého oddělení prvního policejního obvodu dva případy krádeží, ke kterým došlo v kostele na Náměstí Republiky v Praze 1.

Další články
Nahoru