Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Strážníci kvůli svátkům posílí dohled nad hřbitovy, na duben chystají i sběr stříkaček
Hlídka strážníků při dohledu nad jedním z pražských hřbitovů. Foto: se souhlasem Městské policie hl. m. Prahy

Strážníci kvůli svátkům posílí dohled nad hřbitovy, na duben chystají i sběr stříkaček

Od první dubnové soboty posilují strážníci v souvislosti s blížícími se Velikonocemi dohled nad vybranými pražskými hřbitovy. Ve čtvrtek 13. dubna budou hlídky sbírat injekční stříkačky a jehly po drogově závislých. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na Velikonoce, stejně jako o Dušičkách či Vánocích míří na hřbitovy velké množství lidí, proto od soboty 1. dubna do pondělí 10. dubna budou opět na vybraných pražských hřbitovech a v jejich okolí více vidět uniformy strážníků.

„Hlídky budou zajišťovat zvýšený dohled nad veřejným pořádkem, ochranou majetku a osob, ale také dopravní kázní. Aby velikonoční svátky proběhly co nejklidněji, spojí síly posílené pěší hlídky, strážníci na koních a psovodi se služebními psy,“ popsala Seifertová.

Hlídky se na hřbitovech budou zaměřovat především na prevenci krádeží věcí a výzdoby z hrobů a také věcí, které si při péči o hroby svých blízkých odloží návštěvníci hřbitovů. Stejně jako v předchozích letech podle Seifertové zaměří svou pozornost také na předcházení projevům vandalismu, dohlížet budou na auta návštěvníků zaparkovaná v okolí hřbitovů.

Podle ní není vzhledem k velkému množství hřbitovů v Praze možné, aby byly hlídky na všech, proto s kontrolami v rámci plnění běžných úkolů budou pomáhat také autohlídky.

Ve čtvrtek 13. dubna proběhne celodenní akce Jehla, jejímž smyslem je pomoci očistit Prahu od kontaminovaného materiálu po drogově závislých.

„Vedle míst, kde se lidé užívající návykové látky scházejí, budeme kontrolovat také dětská hřiště a odpočinkové zóny a další místa, která strážníci vytipují podle místní znalosti. Do celoměstské akce, kterou pořádáme minimálně jednou ročně, se zapojují jak strážníci ze všech výkonných útvarů, tak strážníci preventisté,“ popsala mluvčí.

Hlídky jsou podle ní na sběr injekčních stříkaček a jehel vybaveni ochrannými pomůckami, jako jsou kleště, pinzety, rukavice a sběrné boxy. O odbornou likvidaci se následně postará specializovaná firma, které městská policie tento materiál předává.

„Veřejnost vždy upozorňujeme na to, aby se ani v dobré víře, o sběr infekčního materiálu nepokoušela. Je zapotřebí myslet především na vlastní bezpečnost, proto doporučujeme v případě nálezu vždy kontaktovat tísňovou linku 156, nebo se obrátit přímo na strážníky v ulicích,“ dodala Seifertová. 


Autor: Jan Puci

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Další články
Nahoru