Dnes Neděle - oblacno 24°C
Zítra Pondělí - zatazeno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Strážníci kvůli Dušičkám zesílí dohled nad pražskými hřbitovy
Na některé hřbitovy budou dohlížet také strážníci na koních. Foto: MP

Strážníci kvůli Dušičkám zesílí dohled nad pražskými hřbitovy

Od soboty 28. října posílí pražští strážníci v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých dohled nad hřbitovy v metropoli. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Dušičky letos připadají na čtvrtek 2. listopadu.

Několikrát ročně strážníci vyráží častěji kontrolovat hřbitovy a okolí. Kromě Velikonoc, Vánoc jsou to právě Dušičky, kdy velké množství lidí míří na hřbitovy, aby uctili památku zesnulých a na hroby položili květiny a zapálili svíčky. 

Od soboty 28. října do neděle 5. listopadu budou hlídky městské policie ve zvýšené míře preventivě dohlížet na vybrané hřbitovy a jejich okolí. „Vedle veřejného pořádku se budou věnovat dopravní kázni, pozornost zaměří také na vandalismus a krádeže věcí a výzdoby hrobů,“ sdělila Seifertová. 

Pěším hlídkám strážníků podle ní pomohou motorizované hlídky, stejně tak se do kontrol zapojí strážníci na koních a psovodi se služebními psy. Denně se kontrolám bude věnovat více jak 50 strážníků. 

„Protože není možné v na hřbitovech zajistit nepřetržitou přítomnost hlídek, rádi bychom apelovali na návštěvníky hřbitovů, obzvláště pak na seniory, aby nepodceňovali toto nebezpečí, byli ostražití a chovali se bezpečně,“ podotkla mluvčí. 

„Nikdy nechoďte na hřbitovy úplně sami, nezůstávejte sami v odlehlých částech zejména rozsáhlejších hřbitovů a nenavštěvujte hřbitovy krátce po otevření a krátce před uzavřením objektu,“ apelovala především na seniory Seifertová. 


Autor: puc

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Dnes v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

Včera ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Další články
Nahoru