dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Strážníci dostanou výstroj za více než sto milionů

Rada hlavního města dnes svým souhlasem potvrdila výsledky veřejné zakázky na nové výstrojní součástky pro Městskou policii hlavního města Prahy.

Jedná se o čtyřletou veřejnou zakázku s celkovou předpokládanou hodnotou plnění maximálně do výše 150 milionů korun bez DPH. Zakázka byla rozdělena do pěti samostatných částí na dodávku kompletních uniforem, dodávku obuvi, dodávku výstroje pro cyklohlídky, dodávku výstroje pro motohlídky a dodávku slavnostních uniforem.

První část, kterou se podařilo vysoutěžit už v lednu letošního roku, se týkala dodávky obuvi. Maximální výše finančního plnění této zakázky nepřesáhne 24 milionů korun bez DPH. Nyní byl vybrán dodavatel pro části týkající se kompletních uniforem a výstroje pro cyklohlídky.

Za tyto dvě části veřejné zakázky nezaplatí městská policie více než 104,3 milionů korun bez DPH. Část zakázky týkající se výstroje pro motohlídky byla zrušena, protože městská policie neobdržela žádnou nabídku.

Objem finančních prostředků by zde neměl přesáhnout částku 1,7 milionu korun bez DPH. Poslední část zakázky týkající se slavnostních uniforem nebyla doposud ukončena. Maximální výše finančního plnění této části zakázky nepřesáhne 20 milionů korun bez DPH

Účelem této veřejné zakázky bylo získat co nejkvalitnější oblečení pro strážníky tak, aby vyhovovalo náročné službě za každého počasí, tedy jak po stránce funkční, tak samotným komfortem pro strážníky.

Mezi oděvní součástky standardní uniformy patří například letní a zimní kalhoty, bundy, košile, polokošile, ale také čepice a další. Mezi výstrojní součástky pro cyklohlídky se řadí sportovní oblečení včetně obuvi, stejnokroj pro cyklohlídky a funkční prádlo.

„Jednalo se o velmi náročnou přípravu a to s ohledem na rozsah poptávaných komodit a celkovou hodnotu této veřejné zakázky. Hodnotícími kritérii pro výběr vítěze byla cena a kvalita. Samozřejmě byl také kladen důraz na funkčnost oblečení, tedy jeho prodyšnost a voděodolnost,“ řekl ředitel Eduard Šuster.

Nabízené vzorky pak testovali strážníci přímo ve výkonu služby po dobu dvou měsíců a jejich zkušenosti a poznatky byly též důležitou součástí hodnocení. V rámci zajištění co možná největší transparentnosti a otevřenosti výběrového řízení byly členy hodnotící komise i zástupci tří nejsilnějších odborových organizací působících u městské policie.

Novým dodavatelem kompletních uniforem a výstrojních součástek pro cyklohlídky bude firma Bartolini.

Poslední veřejná zakázka na dodávku výstrojních součástek byla uzavřena také na čtyřleté období, a to s  maximálním plněním v celkové výši 176 milionů korun. Součástí této veřejné zakázky navíc nebyly slavnostní uniformy pro všechny strážníky, jak tomu bude nyní.


Další krátké zprávy
Nahoru