dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Strážníci budou v blízkosti škol dohlížet na bezpečnost dětí na přechodech pro chodce
Na děti u přechodů pro chodce je potřeba dát po prázdninách pozor. Ilustrační foto: www.prazskematky.cz

Strážníci budou v blízkosti škol dohlížet na bezpečnost dětí na přechodech pro chodce

Ve zvýšené míře budou v první školní den dozorovat nad přechody pro chodce v blízkosti škol pražští strážníci. Intenzivní dohled bude pokračovat i v dalších dnech příštího týdne. V prvních dnech školního roku tak ohlídají 161 přechodů u 154 základních škol, a to vždy v době, kdy jdou děti do školy, tedy v čase zhruba od 7:15 až do 8 hodin.

Celkem bude na bezpečnost dětí u přechodů v blízkosti základních škol dohlížet 244 strážníků. Na základě informací od vedení jednotlivých škol budou hlídkovat také u přechodů, které nejsou přímo u škol a školských zařízení, ale jsou velmi často využívány žáky přicházejícími do školy. Od druhého zářijového týdne pak bude dohled každý všední den na více než 110ti přechodech.

Připravit děti na začlenění do provozu na pozemních komunikacích pomůže i odbor prevence Městské policie hl. m. Prahy a to 1. září na akci nazvané Praha dětem. Tam si děti oživí znalosti o pohybu po silnici, po chodníku i po cyklostezkách.

Mimo jiné bude připravena dětská dopravní školička, testování základních dopravně bezpečnostních vědomostí a na jejich základě vydávání dětských řidičských průkazů na kolo, koloběžku a tříkolku.

Strážníci po prázdninách opět navážou i na projekt „školní policie“, který již několik let úspěšně funguje na území celého hlavního města Prahy. „Projekt školní policie je koncipován na základě domluvy s vedením jednotlivých škol na konec vyučování těch nejmenších. Jeho cílem je preventivně působit v době a místě, kde děti nejsou pod bezprostředním dohledem učitelů ani vychovatelů a mohou se setkávat s negativními jevy, jako je obtěžování cizím člověkem nebo šikana,“ sděluje ředitel Městské policie hl. m. Prahy Eduard Šuster.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru