Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Strážníci budou dohlížet na přechody u škol
Strážník hlídající jeden z přechodů. Foto: MP Praha

Strážníci budou dohlížet na přechody u škol

Se začátkem školního roku se vrací na pražské přechod pro chodce strážníci, kteří budou dohlížet na bezpečnou cestu žáků do školy. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí Městské poliice hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Pozornost dětí je na začátku školního roku snížená, reálně se sice pohybují po ulicích metropole, ale v myšlenkách jsou mnohdy stále ještě na prázdninách. Proto by také řidiči měli v blízkosti školských zařízení zvýšit svou ostražitost a „sundat nohu z plynu“.

„V první školní den a v následujících dnech bude na cestu do školy dohlížet zvýšený počet strážníků, až 250, a to na 176 přechodech u 149 základních škol,“ sdělila Seifertová.

Pražští strážníci budou v rámci celého školního roku dohlížet na více než 110 přechodů. Každý všední den tam budou v době od 7:15 do 8 hodin.


Autor: red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru