Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Strážníci budou dohlížet na přechody u škol
Strážník hlídající jeden z přechodů. Foto: MP Praha

Strážníci budou dohlížet na přechody u škol

Se začátkem školního roku se vrací na pražské přechod pro chodce strážníci, kteří budou dohlížet na bezpečnou cestu žáků do školy. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí Městské poliice hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Pozornost dětí je na začátku školního roku snížená, reálně se sice pohybují po ulicích metropole, ale v myšlenkách jsou mnohdy stále ještě na prázdninách. Proto by také řidiči měli v blízkosti školských zařízení zvýšit svou ostražitost a „sundat nohu z plynu“.

„V první školní den a v následujících dnech bude na cestu do školy dohlížet zvýšený počet strážníků, až 250, a to na 176 přechodech u 149 základních škol,“ sdělila Seifertová.

Pražští strážníci budou v rámci celého školního roku dohlížet na více než 110 přechodů. Každý všední den tam budou v době od 7:15 do 8 hodin.


Autor: red

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Další články
Nahoru