Dnes Úterý - zatazeno 12°C
Zítra Středa - obcasny-dest 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Strážníci budou do Velikonoc dohlížet na hřbitovy a velikonoční trhy
Kontrola velikonočních trhů. Foto: MP Praha

Strážníci budou do Velikonoc dohlížet na hřbitovy a velikonoční trhy

Od soboty 23. března budou strážníci dohlížet nad vybranými pražskými hřbitovy, kontrolovat budou také velikonoční trhy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

 „Ať už rodinná tradice, či jen přicházející jaro a s ním spojený tradiční jarní úklid, mohou být důvodem k návštěvě hřbitova. Aby se návštěvníci cítili bezpečně, budou hlídky městské policie od soboty 23. března do pondělí 1. dubna častěji kontrolovat vybrané pražské hřbitovy,“ sdělila Seifertová.

Vedle dohledu nad veřejným pořádkem by podle ní preventivní přítomnost strážníků na hřbitovech měla pomoci předejít vandalismu, krádežím věcí, výzdoby a dalším nežádoucím jevům.

Strážníci se budou věnovat také dopravní kázni převážně v souvislosti s parkováním. Pěším hlídkám strážníků pomohou motorizované hlídky, stejně tak se do kontrol zapojí strážníci na koních a psovodi se služebními psy. „Denně se kontrolám bude věnovat více jak 50 strážníků,“ upřesnila mluvčí.

Protože se na mnohých místech Prahy otevřely také velikonoční trhy, budou hlídky strážníků v rámci běžného výkonu služby dohlížet na bezpečnost a veřejný pořádek i na nich. Stejně jako na doprovodných kulturních a společenských akcích.

„Strážníci budou věnovat pozornost také dalším místům se zvýšenou koncentrací osob, jako jsou prostředky a prostory městské hromadné dopravy a další,“ dodala mluvčí městské policie.

„Velikonoce jsou svátky znovuzrození a oslavou příchodu jara. Bohužel to s sebou občas nese i komplikace v rámci pražské bezpečnosti a já jsem moc rád, že je městská policie připravena se o ni starat ve zvýšené míře. Zároveň všechny prosím, aby se chovali slušné, ohleduplně a nepřidělávali strážníkům zbytečně práci," řekl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).


Autor: Jan Puci

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Dnes v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru