dnes
Sobota - polojasno
31°C
zítra
Neděle - jasno
31°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Strážníci během tří dní přistihli 2144 lidí bez roušky
Nošení roušek na veřejnosti je nyní povinné, někteří lidí nařízení porušují. Ilustrační foto: archiv

Strážníci během tří dní přistihli 2144 lidí bez roušky

Od pátečního do pondělního rána řešili pražští strážníci celkem 2 497 lidí, kteří porušili mimořádná opatření. Z tohoto počtu 2 144 nemělo zakryté dýchací cesty  a dalších 333 lidí porušilo zákaz shlukování na veřejném prostranství.

„Celkem 20 osob nedodrželo nařízení týkající se opatřeních ve vztahu k provozování restaurací a obchodů. Ve 40 případech jsme museli přestupky oznámit správním orgánům,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. I nadále podle ní platí, že většina lidí se strážníky spolupracuje a na jejich upozornění reaguje.

Strážníci nemohou ukládat přímo na místě pokuty za nenošení roušky, ale mohou takové případy oznamovat správnímu orgánu. A ten následně může uložit pokutu do 20 000 korun. Neuposlechnutí výzvy úřední osoby však strážníci na místě mohou uložením pokuty až do výše 10 000 korun.

Městská policie v Praze má zatím ve svých řadách čtyři zaměstnance s potvrzeným koronavirem a 65 lidí v karanténě. K uzavírání služeben zatím nedochází.

V posledních týdnech strážníci evidují přes osm tisíc porušení omezení proti koronaviru. Z toho téměř 150 případů bylo oznámeno správním orgánům.

Plivající muž bez roušky

Strážníci jeli v sobotu prověřit na tramvajovou zastávku Anděl oznámení týkající se opilých osob bez roušky, jedna z nich měla navíc plivat po lidech kolem. Muž prý navíc vykřikoval, že má žloutenku typu C. Na zastávce se po jejich příjezdu nacházel už pouze muž, který nechtěl s hlídkou spolupracovat.

Poté, co byl sedmatřicetiletý cizinec nakonec ochoten předložit doklady, vztáhl na jednoho ze strážníků ruku. „V okamžiku byl ale zpacifikován. Porušení nařízení bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu. S ohledem na možné šíření nakažlivé nemoci byla na místo přivolána také Policie ČR,“ dodala Seifertová.


Odměna za práci v okrskových volebních komisích Prahy 5

Včera ve 22:53

Volby do Senátu Parlamentu ČR se konají 2. a 3. října 2020. Úřad městské části Praha 5 zajišťuje volby do Senátu za volební obvod č. 21.

Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

5. srpna 2020 v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

4. srpna 2020 v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Další články
Nahoru