Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Strážníci během tří dní přistihli 2144 lidí bez roušky
Nošení roušek na veřejnosti je nyní povinné, někteří lidí nařízení porušují. Ilustrační foto: archiv

Strážníci během tří dní přistihli 2144 lidí bez roušky

Od pátečního do pondělního rána řešili pražští strážníci celkem 2 497 lidí, kteří porušili mimořádná opatření. Z tohoto počtu 2 144 nemělo zakryté dýchací cesty  a dalších 333 lidí porušilo zákaz shlukování na veřejném prostranství.

„Celkem 20 osob nedodrželo nařízení týkající se opatřeních ve vztahu k provozování restaurací a obchodů. Ve 40 případech jsme museli přestupky oznámit správním orgánům,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. I nadále podle ní platí, že většina lidí se strážníky spolupracuje a na jejich upozornění reaguje.

Strážníci nemohou ukládat přímo na místě pokuty za nenošení roušky, ale mohou takové případy oznamovat správnímu orgánu. A ten následně může uložit pokutu do 20 000 korun. Neuposlechnutí výzvy úřední osoby však strážníci na místě mohou uložením pokuty až do výše 10 000 korun.

Městská policie v Praze má zatím ve svých řadách čtyři zaměstnance s potvrzeným koronavirem a 65 lidí v karanténě. K uzavírání služeben zatím nedochází.

V posledních týdnech strážníci evidují přes osm tisíc porušení omezení proti koronaviru. Z toho téměř 150 případů bylo oznámeno správním orgánům.

Plivající muž bez roušky

Strážníci jeli v sobotu prověřit na tramvajovou zastávku Anděl oznámení týkající se opilých osob bez roušky, jedna z nich měla navíc plivat po lidech kolem. Muž prý navíc vykřikoval, že má žloutenku typu C. Na zastávce se po jejich příjezdu nacházel už pouze muž, který nechtěl s hlídkou spolupracovat.

Poté, co byl sedmatřicetiletý cizinec nakonec ochoten předložit doklady, vztáhl na jednoho ze strážníků ruku. „V okamžiku byl ale zpacifikován. Porušení nařízení bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu. S ohledem na možné šíření nakažlivé nemoci byla na místo přivolána také Policie ČR,“ dodala Seifertová.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Dva lidé zemřeli po střetu s vlaky

6. dubna 2021 v 11:33

V hlavním městě včera večer zemřeli dva lidé po střetu s vlaky. Po dvacáté hodině srazil rychlík v Karlíně muže, ten na místě zemřel. Večer srazil na Masarykově nádraží vlak člověka, který pravděpodobně přecházel přes koleje. Srážku nepřežil. 

Další články
Nahoru