Dnes Sobota - zatazeno -4°C
Zítra Neděle - oblacno -2°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Strážníci během tří dní přistihli 2144 lidí bez roušky
Nošení roušek na veřejnosti je nyní povinné, někteří lidí nařízení porušují. Ilustrační foto: archiv

Strážníci během tří dní přistihli 2144 lidí bez roušky

Od pátečního do pondělního rána řešili pražští strážníci celkem 2 497 lidí, kteří porušili mimořádná opatření. Z tohoto počtu 2 144 nemělo zakryté dýchací cesty  a dalších 333 lidí porušilo zákaz shlukování na veřejném prostranství.

„Celkem 20 osob nedodrželo nařízení týkající se opatřeních ve vztahu k provozování restaurací a obchodů. Ve 40 případech jsme museli přestupky oznámit správním orgánům,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. I nadále podle ní platí, že většina lidí se strážníky spolupracuje a na jejich upozornění reaguje.

Strážníci nemohou ukládat přímo na místě pokuty za nenošení roušky, ale mohou takové případy oznamovat správnímu orgánu. A ten následně může uložit pokutu do 20 000 korun. Neuposlechnutí výzvy úřední osoby však strážníci na místě mohou uložením pokuty až do výše 10 000 korun.

Městská policie v Praze má zatím ve svých řadách čtyři zaměstnance s potvrzeným koronavirem a 65 lidí v karanténě. K uzavírání služeben zatím nedochází.

V posledních týdnech strážníci evidují přes osm tisíc porušení omezení proti koronaviru. Z toho téměř 150 případů bylo oznámeno správním orgánům.

Plivající muž bez roušky

Strážníci jeli v sobotu prověřit na tramvajovou zastávku Anděl oznámení týkající se opilých osob bez roušky, jedna z nich měla navíc plivat po lidech kolem. Muž prý navíc vykřikoval, že má žloutenku typu C. Na zastávce se po jejich příjezdu nacházel už pouze muž, který nechtěl s hlídkou spolupracovat.

Poté, co byl sedmatřicetiletý cizinec nakonec ochoten předložit doklady, vztáhl na jednoho ze strážníků ruku. „V okamžiku byl ale zpacifikován. Porušení nařízení bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu. S ohledem na možné šíření nakažlivé nemoci byla na místo přivolána také Policie ČR,“ dodala Seifertová.


Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru