dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražský život

Strážníci a policisté budou na přechodech u škol dohlížet na bezpečnost

Pražští strážníci v úzké součinnosti s policisty budou první školní den ve zvýšené míře hlídat přechody pro chodce v blízkosti škol a školských zařízení. Dohled nad bezpečím školáků na přechodech bude pokračovat i v dalších zářijových dnech.

Na bezpečnost dětí v blízkosti základních škol tak bude celkem dohlížet 248 strážníků.

„Díky úzké spolupráci obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy s vedením škol, a na základě výborné místní znalosti strážníků budou hlídky i u přechodů, které se nenachází přímo u škol ale jsou často využívány dětmi při cestě do školy. V prvních dnech školního roku tak strážníci budou dohlížet na bezpečnost školáků na 171 přechodech u 152 základních škol," uvedl ředitel Městské policie hl. m. Prahy Eduard Šuster.

Od druhého zářijového týdne pak budou strážníci a policisté dohlížet na přechody u škol v režimu běžného školního roku. Pod dohledem strážníků tak bude každý všední den po celý školní rok více než 110 přechodů. A to vždy době, kdy jdou děti do školy, tedy v čase od cca 7:15 až do 8 hodin.

V souvislosti se začátkem školního roku Městská policie Praha doporučuje, aby rodiče svým dětem připomněli pár preventivních rad:

 · Nejdříve přemýšlej – najdi si bezpečné místo k přecházení.

 · Zastav se – zastav se na okraji chodníku.

 · Používej oči a uši – nejprve se rozhlédni a poslouchej.

 · Čekej, dokud není čas k bezpečnému přecházení vozovky – nech přejet veškerá vozidla.

 · Znovu se rozhlédni a poslouchej a teprve potom přejdi nejkratší trasou vozovku.

 · Bezpečně přejdi – celou dobu sleduj dopravu a poslouchej.

Jedno doporučení také pro rodiče školáků – aby výchova v bezpečný pohyb byla pro děti přínosem, je nutné být dětem co nejvíce příkladem. Nezapomeňte, že jste pro děti tou nejdůležitější osobou. Stále pozoruje a sleduje vaše chování a tím získává jasný příklad pro své budoucí chování.

Na závěr pražská městská policie apeluje na všechny řidiče, aby i oni věnovali maximální pozornost provozu na pozemních komunikacích, a to nejen v blízkosti přechodů.

 

 


Další články
Nahoru