Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Strašnickou Barču čekají nezbytné technické úpravy
KD Barikádníků. Foto: Juandev / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Strašnickou Barču čekají nezbytné technické úpravy

Kulturní dům Barikádníků, lidově zvaný Barča, zůstane v rukách Prahy 10, která zajistí jeho nezbytné úpravy. V rozhovoru pro server Pražský patriot o tom informoval starosta městské části Martin Valovič (ODS). V minulém volebním období se zvažovalo převést legendární kulturák do správy hlavního města a vytvořit v místě zkušebnu a depozitář divadla. 

„I když byly v minulosti různé pohledy na budoucnost Barči, dohodli jsme se, že ji ponecháme ve správě Prahy 10 a zajistíme nutné investice. Objekt by podle nás přitom neměl ztratit svůj dosavadní charakter,“ sdělil Valovič.

Podle Valoviče je potřeba provést technickou revitalizaci. Do domu, který byl hned po druhé světové válce postaven svépomocí účastníků pražského povstání z Prahy 10, jako provizorní kulturní zařízení, se desítky let nijak zásadně neinvestovalo. 

Je potřeba udělat vzduchotechniku, vyměnit okna, upravit zákulisí pro umělce i prostory pro návštěvníky, jako například toalety. Investice si žádá střecha, fasáda i prostranství před domem.

„Uvidíme, jaké finance se na Barču podaří v nadcházejícím období vyčlenit. Ale ty technické úpravy jsou neodkladné,“ dodal starosta.

K tomu místostarosta Pavel Šutka (ODS), který má v gesci kulturu, dodal: „Je to nejen samotný objekt, ale také jeho programová náplň, kterou chceme zachovat. Koncerty, burzy, zábavy, tančírny a tance pro veřejnost, besedy, divadla pro děti, nebo setkávání osad. To vše má v kultuře své místo.“


Autor: Jan Puci

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru