Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Strašnickou Barču čekají nezbytné technické úpravy
KD Barikádníků. Foto: Juandev / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Strašnickou Barču čekají nezbytné technické úpravy

Kulturní dům Barikádníků, lidově zvaný Barča, zůstane v rukách Prahy 10, která zajistí jeho nezbytné úpravy. V rozhovoru pro server Pražský patriot o tom informoval starosta městské části Martin Valovič (ODS). V minulém volebním období se zvažovalo převést legendární kulturák do správy hlavního města a vytvořit v místě zkušebnu a depozitář divadla. 

„I když byly v minulosti různé pohledy na budoucnost Barči, dohodli jsme se, že ji ponecháme ve správě Prahy 10 a zajistíme nutné investice. Objekt by podle nás přitom neměl ztratit svůj dosavadní charakter,“ sdělil Valovič.

Podle Valoviče je potřeba provést technickou revitalizaci. Do domu, který byl hned po druhé světové válce postaven svépomocí účastníků pražského povstání z Prahy 10, jako provizorní kulturní zařízení, se desítky let nijak zásadně neinvestovalo. 

Je potřeba udělat vzduchotechniku, vyměnit okna, upravit zákulisí pro umělce i prostory pro návštěvníky, jako například toalety. Investice si žádá střecha, fasáda i prostranství před domem.

„Uvidíme, jaké finance se na Barču podaří v nadcházejícím období vyčlenit. Ale ty technické úpravy jsou neodkladné,“ dodal starosta.

K tomu místostarosta Pavel Šutka (ODS), který má v gesci kulturu, dodal: „Je to nejen samotný objekt, ale také jeho programová náplň, kterou chceme zachovat. Koncerty, burzy, zábavy, tančírny a tance pro veřejnost, besedy, divadla pro děti, nebo setkávání osad. To vše má v kultuře své místo.“


Autor: Jan Puci

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru