dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Strašidelný den ve Žlutých lázních

Do Žlutých lázní v Podolí se slétnou poslední říjnový den strašidla. Halloween – Yelloween po česku může zažít každý, kdo přijde do areálu v sobotu 31. října od 12 do 19 hodin. Chybět nebudou dlabání dýní, strašidelná show, rej masek, stezka odvahy i strašidelný bál. Vstup na akci je zdarma.

Divadlo Mazec si připravilo pro všechny malé návštěvníky Strašidelného dne soutěže, zpívání i tancování. Chybět nebudou rej masek, děsivá truhlice plná pavouků a ještěrek, skřeti Karlíček a Mireček, malování na obličej, pověst o koktavém upírovi nebo o nejkrásnější mumii. K ochutnání upečou kuchařky dýňový smích i koláč.  

Děti mohou projít strašidelnou stezku, ve které nasbírají maskoty Yelloweenu. Obdrží také razítka do hrací karty, kterou na závěr odevzdají a dostanou dárek. Ti, kteří zapomenou masku nebo kostým, si je mohou přímo v areálu koupit. Na nejmenší děti čeká hrací koutek Little Tikes. 

Malé návštěvníky Strašidelného dne jistě potěší mini ZOO pro děti. Od začátku října mohou přijít do areálu Žluté lázně nakrmit poníka, oslíka nebo ovce.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

Dnes v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru