dnes
Úterý - polojasno
26°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
28°C
Strany TOP 09 a KDU-ČSL v Praze 6 vytvořily pro volby koalici. Klidná šestka si zaslouží KLID, shodly se
Kandidátku koalice KLID vede starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (uprostřed), na druhém místě je místostarostka Eva Smutná (třetí zleva), na třetím zastupitel Marián Hošek (druhý zleva). Foto: JP

Strany TOP 09 a KDU-ČSL v Praze 6 vytvořily pro volby koalici. Klidná šestka si zaslouží KLID, shodly se

TOP 09 v Praze 6 bude na podzim kandidovat na společné kandidátce s KDU-ČSL, kterou doplní nezávislí kandidáti. Lídrem bude stávající starosta městské části Ondřej Kolář (TOP 09). Volební koalici strany pojmenovaly KLID, což znamená Koalice LIdí pro Demokracii. TOP 09 nyní v Praze 6 vládne společně s lidovci, STAN, která kandiduje samostatně, a hnutím ANO. Volby se budou konat 5. a 6. října.

TOP 09 se rozhodla pro říjnové komunálních volby v Praze 6 postavit společnou kandidátku s KDU-ČSL. Obě strany chtějí navázat spolupráci v současném vedení radnice. Lídrem kandidátky je současný starosta šesté městské části Ondřej Kolář (TOP 09).

„Jako konzervativní strany k sobě máme programově blízko a zároveň se každá profilujeme malinko jinak. Proto společně dokážeme oslovit širší spektrum lidí. Nabídneme občanům Prahy 6 atraktivní a zároveň realizovatelný program, personálně odborně zdatné kandidáty, mezi nimiž nechybí úspěšní zástupci ze současného vedení radnice, profesně úspěšné osobnosti, ale také nestraníci a mladí nadějní lidé s elánem a nápady. Populismus od nás nečekejte, ” řekl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Dodal, že TOP 09 a KDU-ČSL jsou obě konzervativní strany, které k sobě mají blízko nejen historicky. TOP 09 původně vznikla oddělením od lidovců. „Topka je dítětem KDU-ČSL. Koalice KLID chce vrátit klid do české politiky. Praha 6 je klidnou čtvrtí a tak by to mělo zůstat nadále,“ dodal Kolář.

Na dalších místech kandidátky figuruje architektka a místostarostka Eva Smutná, lékař Marián Hošek, ekonom a místostarosta Jaromír Vaculík nebo ředitel gymnázia a senátor Jiří Růžička.

„Dokážeme se shodnout na řešení, to také umocnilo naše rozhodnutí jít do voleb s TOP 09. Poslední čtyři roky ukázaly, že nám spolupráce ve vedení Prahy 6 jde, vztahy dobře fungují. Máme toho hodně společného, když se spojíme a uspějeme, budeme silnější a dokážeme prosadit hodně věcí ve prospěch Prahy 6,” uvedl radní pro zdravotnictví a kandidát č. 3 Marián Hošek (KDU-ČSL).

„Politika je plná vzájemného vymezování se, my chceme jít opačným směrem. Ve vedení městské části jsme se vzájemně nevymezovali, naše spolupráce dává smysl,“ uvedla ke koalici KLID Eva Smutná.

Volby v Praze 6 na podzim 2014 vyhrála TOP 09 se ziskem 11 mandátů před hnutím ANO, které obsadilo osm křesel. ODS a Zelení získali shodně po šesti mandátech, následovali Starostové s pěti mandáty, sociální demokraté se čtyřmi, komunisté se třemi a lidovci získali dva mandáty.

Původní koalice TOP 09, ANO, STAN, KDU-ČSL a Zelených se změnila v listopadu 2015. Po neshodách byli odvoláni místostarostka pro dopravu Petra Kolínská a radní pro životní prostředí Antonín Nechvátal (oba Zelení). Zelení následně přešli do opozice.

Kandidátka TOP 09 a KDU-ČSL pro Prahu 6:

1. Mgr. Ondřej Kolář /TOP 09/, právník, starosta MČ Prahy 6

2. Ing. Arch. Eva Smutná /BEZP/, urbanistka, místostarostka MČ Praha 6

3. MUDr. Marián Hošek /KDU-ČSL/, zubní lékař, zastupitel MČ Prahy 6

4. Ing. Jaromír Vaculík /TOP 09/, ekonom, místostarosta MČ Prahy 6

5. Mgr. Jiří Růžička /BEZP/, ředitel gymnázia Jana Keplera, senátor, zastupitel MČ Prahy 6

6. Mgr. Jan Bartůšek /KDU-ČSL/, učitel, zastupitel MČ Praha 6

7. Mgr. Marek Baxa /TOP 09/, přírodovědec, zastupitel MČ Prahy 6 

8. Mgr. Ondřej Dušek /TOP 09/, advokát

9. Mgr. Martina Kaňáková /TOP 09/, občanská iniciátorka, iberoamerikanistka

10. Mgr. Dominika Klepková /KDU-ČSL/, projektová manažerka


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru