Dnes Pátek - polojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Strany se v pražské kampani zaměří na kontaktní kampaň nebo billboardy
Komunální a senátní volby proběhnou 23. a 24. září. Ilustrační foto: archiv

Strany se v pražské kampani zaměří na kontaktní kampaň nebo billboardy

Politické strany a hnutí se v předvolební kampani v Praze zaměří na billboardy, sociální sítě nebo vsadí na kontaktní kampaň přímo v ulicích. Do kampaně plánují většinou vložit jednotky milionů korun. V anketě to ČTK sdělili mluvčí a zástupci politických uskupení. Volby se uskuteční 23. a 24. září a lidé budou volit zastupitele na magistrát, jednotlivé radnice a rovněž se konají volby ve třech pražských senátních obvodech.

Uskupení Praha Sobě (PS) plánuje zejména kontaktní kampaň v ulicích. „Naše největší síla a rozdíl proti ostatním je v tom, že jsme vzešli zespoda, trávíme tisíce hodin v ulicích a také ve finální fázi kampaně naši dobrovolníci budou mluvit s lidmi," uvedla mluvčí PS Julie Kochová.

PS sází rovněž na svého lídra, zastupitele a starostu Prahy 7 Jana Čižinského. Kolik přesně peněz PS do kampaně vloží, zatím není jasné, podle Kochové se ale půjde o jednotky milionů korun. „Naše hlavní aktivum jsou lidé v ulicích a profesionálové v týmu, ne billboardy s vyžehlenými tvářemi," dodala Kochová.

Podle předsedy pražského ANO Ondřeje Prokopa hnutí využije zejména billboardy a kampaň povede také on-line na sociálních sítích. „Určitě je pro nás ale nejdůležitější setkávání se s lidmi a s tím už jsme začali. Během kontaktní kampaně získáte od lidí spoustu podnětů a hodně užitečnou zpětnou vazbu. Těší mě, jaký je mezi lidmi zájem," uvedl Prokop. V tuto chvíli ANO počítá, že do kampaně vloží 12 milionů korun. „Ta konečná částka se ale může ještě měnit podle aktuální situace," řekl Prokop.

Do ulic se vydají rovněž kandidáti hnutí STAN. „Využijeme tradiční formy především typu kontaktní kampaně, sousedských setkání na městských částech, oslovení voličů na sociálních sítích, billboardy a velmi omezeně inzerci v médiích," uvedla za STAN Hana Boříková. Také STAN plánuje za kampaň utratit 12 milionů korun.

Společná kandidátka SPD, Trikolory a Hnutí PES se podle lídra Milana Urbana zaměří také především na kontaktní kampaň. „Budeme mít stánky napříč Prahou," uvedl a dodal, že stánků bude celkem 13 na každé městské části, kde koalice postavila kandidátku. Koalice využije také billboardy, menší plakáty a letáky. Náklady na pražskou kampaň pak budou podle lídra kolem milionu korun.


Autor: ČTK

V Praze 15 dominovala ve volbách Patnáctka náš domov

26. září 2022 ve 20:41

Lokální uskupení straníků a nezávislých Patnáctka náš domov vyhrála letošní volby s velkým náskokem před ostatními. Zisk 37,32 procenta hlasů znamená v jednatřicetičlenném zastupitelstvu 12 mandátů. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český...

V Praze 12 vyhrála koalice ODS a TOP 09

26. září 2022 v 19:18

Čtvrtina odevzdaných hlasů připadla ve volbách v Praze 12 koalici Společně pro Prahu 12, kterou tvoří ODS a TOP 09. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu to znamená zisk devíti mandátů. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad.        

V Praze 11 obhájilo prvenství Hnutí pro Prahu 11, druhé skončilo ANO

26. září 2022 v 19:01

Na Jižním Městě v komunálních volbách obhájilo prvenství Hnutí pro Prahu 11. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít 11. zastupitelů. O jeden mandát méně získalo hnutí ANO. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad.    

V Praze 6 vyhrála koalice ODS a KDU-ČSL. TOP 09 druhá, třetí Piráti

25. září 2022 v 19:10

Vítězem voleb v šesté městské části je koalice ODS a KDU-ČSL, jejímž lídrem je 1. místostarosta Jakub Stárek. Druhá skončila TOP 09, třetí jsou Piráti.

V Praze 5 mají dva vítězné subjekty po deseti mandátech

25. září 2022 v 18:10

Ve volbách do zastupitelstva Prahy 5 získaly nejvíce mandátů uskupení Praha 5 sobě a koalice Společně pro Prahu 5. Oba subjekty mají po deseti mandátech. Prahu 5 sobě volilo 21,38 procenta voličů, Společně pro Prahu 5 21,32 procenta voličů.  Vyplývá to z výsledků zveřejněných Českým statistickým...

Další články
Nahoru