Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 3°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 4°C
Čtvrtek 28. 1. 2021
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Strany nemohou uskutečnit prvomájová setkání, přesunou se na web
Loni spojily strany prvomájové oslavy s kampaní před volbami do Evropského paramentu. Foto: Dominik Kučera

Strany nemohou uskutečnit prvomájová setkání, přesunou se na web

Politické strany letos kvůli koronavirové epidemii ruší tradiční prvomájová setkání, připomínky státního svátku či výročí vstupu Česka do Evropské unie většinou přesunou do internetového prostředí. Sociální demokraté se chystají zveřejnit video na sociálních sítích, občanští demokraté přijdou o setkání na pražském Petříně. V hlavním městě se kvůli vládním opatřením nebudou moci konat ani další shromáždění či pochody.

ČSSD loni slavila 1. máj ve svém pražském sídle v Lidovém domě. Na akci vystoupil předseda strany Jan Hamáček, další představitelé vedení i lídr tehdejší kandidátky do Evropského parlamentu Pavel Poc. Letos si vzhledem k aktuální situaci strana připomene svátek ve videu, které zveřejní na sociálních sítích, řekla ČTK mluvčí ČSSD Barbora Gavenda.

Také do loňské podoby prvomájové akce ODS se výrazně promítly evropské volby. Občanští demokraté při setkání s názvem Vzhůru na Petřín představovali svůj program a kandidáty. Akci pořádala ODS pojednadvacáté. „Vzhledem k současné situaci nemůžeme uspořádat tradiční a oblíbený Petřín, ani žádnou jinou podobnou akci," sdělil ČTK mluvčí strany Václav Smolka.

Komunisté si místo tradičního velkého setkání v Praze i na dalších místech Česka letos 1. květen jako Svátek práce připomenou pouze videozdravicí předsedy Vojtěcha Filipa. Filip ČTK v pondělí řekl, že se chystá natočit a na sociálních sítích prezentovat projev.

Volební koalice TOP 09 a STAN si loni připomínala 15. výročí vstupu ČR do EU. „Letos nebudeme pořádat veřejnou akci, ale připomeneme si výročí na sociálních sítích a někteří naši starostové také vyvěsí vlajky Evropské unie na úřadech," uvedl mluvčí STAN Tomáš Pergl.

Svobodní loni při výročí vstupu do EU na průvodu vyčíslovali, kolik Česko členství v unii zatím stálo. Akce na 1. května loni v Praze pořádaly také Dělnická strana sociální spravedlnosti či Česká suverenita. Obdobné akce se letos kvůli koronavirovým opatřením konat nemohou.


Informace o zhodnocování volných finančních prostředků Prahy 2 v loňském roce

26. ledna 2021 ve 21:36

Radní Prahy 2 včera vzali na vědomí informaci o zhodnocování volných finančních prostředků k 31. prosinci 2020. Druhá městská část za loňský rok zhodnotila finanční prostředky z prodeje domů a bytových jednotek v investičním portfoliu, na termínovaných vkladech a spořicích účtech celkem o téměř...

Radní Prahy 5 Čahoj z TOP 09 rezignoval z osobních důvodů, nahradil ho spolustraník Kavalírek

26. ledna 2021 ve 21:05

Ve vedení Prahy 5 dochází k obměně radního pro oblasti financí, IT a EU fondů. Dosavadního radního Viktora Čahoje z TOP 09 střídá ve funkci jeho stranický kolega Jan Kavalírek. Čahoj na svůj post rezignoval z osobních důvodů. Radním byl nepřetržitě od listopadu...

Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Další články
Nahoru