dnes
Úterý - jasno
23°C
zítra
Středa - bourky
23°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Strany nemohou uskutečnit prvomájová setkání, přesunou se na web
Loni spojily strany prvomájové oslavy s kampaní před volbami do Evropského paramentu. Foto: Dominik Kučera

Strany nemohou uskutečnit prvomájová setkání, přesunou se na web

Politické strany letos kvůli koronavirové epidemii ruší tradiční prvomájová setkání, připomínky státního svátku či výročí vstupu Česka do Evropské unie většinou přesunou do internetového prostředí. Sociální demokraté se chystají zveřejnit video na sociálních sítích, občanští demokraté přijdou o setkání na pražském Petříně. V hlavním městě se kvůli vládním opatřením nebudou moci konat ani další shromáždění či pochody.

ČSSD loni slavila 1. máj ve svém pražském sídle v Lidovém domě. Na akci vystoupil předseda strany Jan Hamáček, další představitelé vedení i lídr tehdejší kandidátky do Evropského parlamentu Pavel Poc. Letos si vzhledem k aktuální situaci strana připomene svátek ve videu, které zveřejní na sociálních sítích, řekla ČTK mluvčí ČSSD Barbora Gavenda.

Také do loňské podoby prvomájové akce ODS se výrazně promítly evropské volby. Občanští demokraté při setkání s názvem Vzhůru na Petřín představovali svůj program a kandidáty. Akci pořádala ODS pojednadvacáté. „Vzhledem k současné situaci nemůžeme uspořádat tradiční a oblíbený Petřín, ani žádnou jinou podobnou akci," sdělil ČTK mluvčí strany Václav Smolka.

Komunisté si místo tradičního velkého setkání v Praze i na dalších místech Česka letos 1. květen jako Svátek práce připomenou pouze videozdravicí předsedy Vojtěcha Filipa. Filip ČTK v pondělí řekl, že se chystá natočit a na sociálních sítích prezentovat projev.

Volební koalice TOP 09 a STAN si loni připomínala 15. výročí vstupu ČR do EU. „Letos nebudeme pořádat veřejnou akci, ale připomeneme si výročí na sociálních sítích a někteří naši starostové také vyvěsí vlajky Evropské unie na úřadech," uvedl mluvčí STAN Tomáš Pergl.

Svobodní loni při výročí vstupu do EU na průvodu vyčíslovali, kolik Česko členství v unii zatím stálo. Akce na 1. května loni v Praze pořádaly také Dělnická strana sociální spravedlnosti či Česká suverenita. Obdobné akce se letos kvůli koronavirovým opatřením konat nemohou.


Veřejné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11

9. července 2020 v 09:31

V Praze 11 proběhne v úterý 14. července 15. mimořádné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11.

Městské části se zapojují do aplikace CityVizor, nyní o tom rozhodla i Praha 8

6. července 2020 v 07:48

Od loňského prosince se do aplikace CityVizor zapojilo sedm městských částí. Další, které projevily zájem, se nachází v přípravné či testovací fázi projektu. Všechny pražské městské části mají možnost zapojit se do aplikace, přičemž technickou podporu jim poskytuje městská společnost...

Senioři vs. koronavirus – lze je lépe ochránit? Pracovní skupina přichází s návrhy opatření

5. července 2020 v 17:11

Jak ochránit seniory v mimořádných situacích? V reakci na pandemii koronaviru přichází s návrhy opatření pracovní skupina zákonodárců a odborné veřejnosti k problematice zneužívání seniorů. Doporučení, včetně těch legislativních, vychází z praktických zkušeností pobytových zařízení, neziskového...

Starosta Řeporyjí Novotný čelí obvinění

5. července 2020 v 09:12

Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k trestnému činu vůči někdejšímu policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému.

Další články
Nahoru