dnes
Středa - zatazeno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
25°C
pozítří
Pátek - skorojasno
28°C
Strana zelených v Praze si zvolila nové vedení, opět ho tvoří dva spolupředsedové
Vít Masare a Ivana Milek Brodská zamávali Ondřeji Mirovskému i Tatianě Konrádové a ujali se vedení Strany zelených v Praze. Foto: Facebook Zelená Praha

Strana zelených v Praze si zvolila nové vedení, opět ho tvoří dva spolupředsedové

Strana zelených si zvolila nové pražské vedení. V čele pražské buňky budou stejně jako dosud stát dva spolupředsedové, muž a žena. Stali se jimi operní pěvkyně Ivana Milek Brodská z Prahy 2 a aktivista Vít Masare z Prahy 1. 

Oba nahradili ve funkcích radního Prahy 7 Ondřeje Mirovského a bývalou zastupitelku Prahy 5 Tatianu Konrádovou, kteří rezignovali po neúspěchu Zelených v říjnových komunálních volbách. Strana v nich získala 1,84 procenta hlasů, uspěla v některých městských částech.

 „Výzvou nás všech je pracovat na tom, aby Praha byla skvělé místo pro život, přitom jako Zelení nezapomínáme, že všichni žijeme ve světě ohroženém klimatickou změnou. Věříme, že Praha musí hrát důležitou roli ve výzvách, před kterými naše země stojí, ať už je to sucho nebo nutnost snižovat emise. Chceme obyvatele Prahy spojovat, ne rozdělovat, chceme inspirovat k hledání a přijímání udržitelných řešení,” uvedl Vít Masare.

„Nová politická reprezentace hlavního města Prahy převzala město v mnohem lepším stavu než předchozí pražská koalice a to i díky práci Zelených. Díky tomu mohou Pražané dnes požadovat plnění výrazně ambicióznějších cílů, které by měly město posunout směrem ke zdravějšímu prostředí, k udržitelnosti, zodpovědnosti při řešení bytové, či rozvojové politiky,” sdělila Ivana Milek Brodská. 

Vizitky spolupředsedů Strany zelených

Ivana Milek Brodská

spolupředsedkyně ZO Praha 2

Iniciovala společný postup místních spolků ke zlepšení stavu pražských náplavek a hledání budoucnosti železničního mostu na Výtoni.

Vít Masare                           

člen celostátního předsednictva Zelených

Působí jako odborný asistent radního Prahy 1 pro životní prostředí, IT úklid a dětská hřiště za Zelené. Koordinoval aktivity za záchranu Nemocnice Na Františku, blokádu nejhorší směnárny v Česku či vytváření plánu na proměnu magistrály v novou městskou třídu. Vedl rozsáhlý projekt na vytvoření celoměstské diskuze o problémech centra Prahy Nábřeží žije, historicky první – protihazardní – referendum v centru Prahy, založil diskuzní fórum Praha číslo 1, podnítil oživení areálu Kampus Hybernská. V letech 2015–2016 byl asistent náměstků primátorky pro územní rozvoj a životní prostředí, předsedy výboru dopravy HMP V letech 2010–2014 byl jeden z lídrů iniciativy Auto*Mat, propagátor udržitelného rozvoje dopravy a podpory činnosti místních komunit.

Dalšími členy a členkami vedení pražské buňky byli zvoleni:

podnikatel v tiskové produkci Štěpán Klimeš

zastupitel Prahy 6, historik Petr Píša

zastupitel Prahy 4, ekonom Daniel Kunc

právnička s profilací na veřejnoprávní agendu Petra Urbanová

odbornice v oblasti integrace cizinců, členka Genderové expertní komory Blanka Vosecká Veselá


Portál Pražana se propojí s Portálem občana, primátor s ministrem podepsali memorandum

23. července 2020 v 10:16

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) včera podepsali Memorandum o dlouhodobé spolupráci na projektech Portál Pražana a Portál občana. Dokument si klade na cíl podpořit rozvoj funkcionalit obou portálových řešení, zvýšit vzájemnou využitelnost portálů ze strany...

Další články
Nahoru