dnes
Neděle - zatazeno
0°C
zítra
Pondělí - zatazeno
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
7°C
Strana zelených v Praze si zvolila nové vedení, opět ho tvoří dva spolupředsedové
Vít Masare a Ivana Milek Brodská zamávali Ondřeji Mirovskému i Tatianě Konrádové a ujali se vedení Strany zelených v Praze. Foto: Facebook Zelená Praha

Strana zelených v Praze si zvolila nové vedení, opět ho tvoří dva spolupředsedové

Strana zelených si zvolila nové pražské vedení. V čele pražské buňky budou stejně jako dosud stát dva spolupředsedové, muž a žena. Stali se jimi operní pěvkyně Ivana Milek Brodská z Prahy 2 a aktivista Vít Masare z Prahy 1. 

Oba nahradili ve funkcích radního Prahy 7 Ondřeje Mirovského a bývalou zastupitelku Prahy 5 Tatianu Konrádovou, kteří rezignovali po neúspěchu Zelených v říjnových komunálních volbách. Strana v nich získala 1,84 procenta hlasů, uspěla v některých městských částech.

 „Výzvou nás všech je pracovat na tom, aby Praha byla skvělé místo pro život, přitom jako Zelení nezapomínáme, že všichni žijeme ve světě ohroženém klimatickou změnou. Věříme, že Praha musí hrát důležitou roli ve výzvách, před kterými naše země stojí, ať už je to sucho nebo nutnost snižovat emise. Chceme obyvatele Prahy spojovat, ne rozdělovat, chceme inspirovat k hledání a přijímání udržitelných řešení,” uvedl Vít Masare.

„Nová politická reprezentace hlavního města Prahy převzala město v mnohem lepším stavu než předchozí pražská koalice a to i díky práci Zelených. Díky tomu mohou Pražané dnes požadovat plnění výrazně ambicióznějších cílů, které by měly město posunout směrem ke zdravějšímu prostředí, k udržitelnosti, zodpovědnosti při řešení bytové, či rozvojové politiky,” sdělila Ivana Milek Brodská. 

Vizitky spolupředsedů Strany zelených

Ivana Milek Brodská

spolupředsedkyně ZO Praha 2

Iniciovala společný postup místních spolků ke zlepšení stavu pražských náplavek a hledání budoucnosti železničního mostu na Výtoni.

Vít Masare                           

člen celostátního předsednictva Zelených

Působí jako odborný asistent radního Prahy 1 pro životní prostředí, IT úklid a dětská hřiště za Zelené. Koordinoval aktivity za záchranu Nemocnice Na Františku, blokádu nejhorší směnárny v Česku či vytváření plánu na proměnu magistrály v novou městskou třídu. Vedl rozsáhlý projekt na vytvoření celoměstské diskuze o problémech centra Prahy Nábřeží žije, historicky první – protihazardní – referendum v centru Prahy, založil diskuzní fórum Praha číslo 1, podnítil oživení areálu Kampus Hybernská. V letech 2015–2016 byl asistent náměstků primátorky pro územní rozvoj a životní prostředí, předsedy výboru dopravy HMP V letech 2010–2014 byl jeden z lídrů iniciativy Auto*Mat, propagátor udržitelného rozvoje dopravy a podpory činnosti místních komunit.

Dalšími členy a členkami vedení pražské buňky byli zvoleni:

podnikatel v tiskové produkci Štěpán Klimeš

zastupitel Prahy 6, historik Petr Píša

zastupitel Prahy 4, ekonom Daniel Kunc

právnička s profilací na veřejnoprávní agendu Petra Urbanová

odbornice v oblasti integrace cizinců, členka Genderové expertní komory Blanka Vosecká Veselá


Kandidáti na předsedu KDU-ČSL se utkají v debatě

15. ledna 2020 v 05:59

Kandidáti na post předsedy KDU-ČSL, kterými jsou poslanci Jan Bartošek a Marian Jurečka a europoslanec Tomáš Zdechovský, se utkají v debatě v pátek 17. ledna od 14 hodin v Obecním domě v Praze. Debata bude rozdělena do tří bloků a bude přenášena živě na webu a facebooku KDU-ČSL a také na...

Gesce nových radních Prahy 1

14. ledna 2020 ve 23:41

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1, konaném v úterý 14. ledna, odvolali zastupitelé dosavadní Radu MČ Praha 1 i předsedy Výborů ZMČ Praha 1 a zvolili nové vedení.

Zastupitelstvo Prahy 12 projedná petici proti zahušťování sídlišť

14. ledna 2020 ve 14:19

Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 12 (od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany) bude projednána petice Spolku náš Kamýk proti dalšímu nadměrnému a nekoncepčnímu zahušťování sídlišť, které představují návrhy jednotlivých developerských projektů....

Praha 1 schválila pravidla pro označování provozoven a manuál pro veřejná prostranství

14. ledna 2020 v 10:19

Rada Prahy 1 včera jednomyslně schválila Pravidla pro označování provozoven v centru, která v prosinci přijala rada hlavního města. Stalo se tak ve stejný den, kdy v centru začala demontáž telefonních budek, o kterou zástupci Prahy 1 dlouhodobě usilovali. Z Pražské památkové zóny by měly být...

Další články
Nahoru