dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Zelení rozprášili obchod s politiky v centru Prahy, na jeho místě otevírají kontaktní centrum
Tramvajová zastávka Jindřišská. Ilustrační foto: Kevin.B / Wikimedia Commons

Zelení rozprášili obchod s politiky v centru Prahy, na jeho místě otevírají kontaktní centrum

Od pondělí měli Pražané možnost využít prvního kamenného obchodu v Jindřišské ulici, kde byli na prodej politici. Účelem happeningu Strany zelených (SZ) bylo veřejnosti demonstrovat současné poměry v české politice. Zelení dnes korupčníky vyhodili a na stejném místě otevřeli kontaktní centrum, které bude 24 hodin denně k dispozici voličům.

Zájemci si od pondělí mohli u figuranta, který představoval politika, koupit například protlačení výhodného přílepku do zákona, schválení nelegální herny či přiklepnutí veřejné zakázky. „Chtěli jsme názorně upozornit na stav, v jakém se naše politika v současnosti nachází. Jen pokud se vypořádáme se systémovou korupcí, otevře se prostor pro smysluplnou politiku,“ uvedl Ondřej Liška, předseda Strany zelených.

Strana zelených dnešním dnem přímo na zastávce Jindřišská otevřela kontaktní centrum, které bude občanům k dispozici 24 hodin denně. „Chceme stále nerozhodnutým voličům nabídnout možnost přijít nebo zavolat a zjistit, co prosazuje Strana zelených a proč by ji měli volit. Záleží nám na každém hlasu, a proto jim budeme k dispozici opravdu celý den,” dodal Liška.

„Jako protikorupční aktivista jsem po poslancích chtěl, aby si vedli veřejně přístupné deníky. Odmítali to s tím, že to nejde. Že prý je to legislativně i organizačně náročné. Já jim budu chtít jako poslanec na svém příkladu dokázat, že jsou to jen výmluvy a že to jde, když se chce,“ řekl Václav Láska, jednička zelených ve Středočeském kraji.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru