Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zelení rozprášili obchod s politiky v centru Prahy, na jeho místě otevírají kontaktní centrum
Tramvajová zastávka Jindřišská. Ilustrační foto: Kevin.B / Wikimedia Commons

Zelení rozprášili obchod s politiky v centru Prahy, na jeho místě otevírají kontaktní centrum

Od pondělí měli Pražané možnost využít prvního kamenného obchodu v Jindřišské ulici, kde byli na prodej politici. Účelem happeningu Strany zelených (SZ) bylo veřejnosti demonstrovat současné poměry v české politice. Zelení dnes korupčníky vyhodili a na stejném místě otevřeli kontaktní centrum, které bude 24 hodin denně k dispozici voličům.

Zájemci si od pondělí mohli u figuranta, který představoval politika, koupit například protlačení výhodného přílepku do zákona, schválení nelegální herny či přiklepnutí veřejné zakázky. „Chtěli jsme názorně upozornit na stav, v jakém se naše politika v současnosti nachází. Jen pokud se vypořádáme se systémovou korupcí, otevře se prostor pro smysluplnou politiku,“ uvedl Ondřej Liška, předseda Strany zelených.

Strana zelených dnešním dnem přímo na zastávce Jindřišská otevřela kontaktní centrum, které bude občanům k dispozici 24 hodin denně. „Chceme stále nerozhodnutým voličům nabídnout možnost přijít nebo zavolat a zjistit, co prosazuje Strana zelených a proč by ji měli volit. Záleží nám na každém hlasu, a proto jim budeme k dispozici opravdu celý den,” dodal Liška.

„Jako protikorupční aktivista jsem po poslancích chtěl, aby si vedli veřejně přístupné deníky. Odmítali to s tím, že to nejde. Že prý je to legislativně i organizačně náročné. Já jim budu chtít jako poslanec na svém příkladu dokázat, že jsou to jen výmluvy a že to jde, když se chce,“ řekl Václav Láska, jednička zelených ve Středočeském kraji.


Senát posvětil novelu notářského řádu

27. července 2021 v 18:04

Senát minulý týden schválil novelu notářského řádu, která přichází s rozsáhlou digitalizací procesu zakládání a změn obchodních společností. V případě podpisu prezidentem tak bude už od září možné založit si společnost on-line, a to za pouhou hodinu a levněji než dnes. Součástí novely z pera...

Klimatický plán: Praha plánuje žádat o zdroje z evropských programů bez asistence vlády

22. července 2021 ve 12:57

Náměstek pražského primátora pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček (STAN) věří, že Praha bude moci žádat o finanční zdroje z evropských dotačních programů nezávisle na vládě. Tuto možnost v pátek probíral s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, který českou metropoli...

Vláda považuje reformovaná pravidla hazardu za úspěšná

20. července 2021 ve 12:50

Spuštěním Rejstříku vyloučených osob současný kabinet dovršil ambiciózní reformu tuzemského hazardního prostředí. Pod taktovkou Ministerstva financí došlo k jeho kultivaci, což je patrné i z trajektorie zvyšujících se daňových výnosů z provozování hazardních her. Stát ve své poslední analýze...

Ohlédnutí za schváleným plánem desetiletého strategického rozvoje Prahy 5

14. července 2021 v 11:51

Praha 5 má schválený strategický dokument, který v klíčových oblastech udává směr rozvoje městské části do roku 2030. Pro jeho přijetí hlasovala na svém červnovém jednání valná většina zastupitelů včetně opozice.

Další články
Nahoru