dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražské krimi

Straky z Karlova mostu dolétaly

V pondělí hodinu po poledni si kriminalisté z takzvaného kapsa týmu všimli na Karlově mostu podezřelé trojice Čechů, konkrétně jednoho muže (32) a dvou žen (26, 48).

Muž a žena se v jednu chvíli začlenili do skupinky turistů a spustili obvyklý kolotoč. Kapsářka vsunula ruku do batohu nic netušící oběti, a její souputník jí při tom kryl vlastním tělem. Třetí ze skupinky nenechavců postávala vpovzdálí a pozorovala okolí, bohužel špatně.

Byť se jim nakonec nic z batohu odcizit nepodařilo, i tak je neprodleně poté kriminalisté zadrželi pro pokus trestného činu. Dalším prošetřováním k osobám zadržených kriminalisté zjistili, že dvaatřicetiletý muž byl v nedávné době za stejné jednání pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody stejně, jako šestadvacetiletá žena.

Té navíc soud zakázal na dobu tří let pobyt na území hlavního města Prahy, který nerespektovala. Z toho důvodu jsou tito dva zadržení obviněni z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, celá skupina pak ještě z trestného činu krádeže ve spolupachatelství. Za tyto delikty jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

A jelikož se popsaného jednání dopustili opakovaně, umístili je kriminalisté do cely předběžného zadržení a podali návrh na jejich vzetí do vazby.

 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru