dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Víkendové tipy

Strakova akademie otevře svoji zahradu

I v letošním roce otevírá veřejnosti své brány zahrada Strakovy akademie. O tomto víkendu vždy od 10 do 17 hodin se tak Úřad vlády připojuje k mezinárodnímu festivalu Víkend otevřených zahrad. Zpestřením prohlídky zahrady bude fotografická výstava Osudy Strakovy akademie k výročí 240 let od založení nadace hraběte Jana Petra straky a 120 let od dostavby budovy. V rámci těchto výročí bude Strakova akademie po následující tři noci zářit v národních barvách.

Zahrada projektovaná podle návrhu významného zahradního architekta Františka Thomayera původně sloužila studentům akademie k odpočinku a sportu. Sportovní náčiní bylo odstraněno v souvislosti s využitím budovy akademie k vládním účelům po roce 1945. V současné době se na zahradě konají oficiální přijetí zahraničních návštěv a v průběhu roku je veřejnosti uzavřena.

Zahrada Strakovy akademie je chráněna jako památka UNESCO, protože se nachází na území pražského centra, které na prestižní seznam světového dědictví patří. Zároveň je společně se Strakovou akademií chráněna také jako kulturní památka České republiky.

Návštěvníci budou mít možnost procházet zahradu individuálně nebo se mohou připojit ke komentovaným prohlídkám historiků, které budou probíhat v pravidelných hodinových intervalech.

Zahrada Strakovy akademie bude přístupná také následující dva červnové víkendy z Kosárkova nábřeží v sobotu a v neděli vždy od 10 do 17 hodin.

Úřad vlády ČR, nábř. Edvarda Beneše 128/4, Praha 1.

Přehled otevřených zahrad v Praze najdete zde: Víkend otevřených zahrad ukáže místa, kde jste možná ještě nikdy nebyli


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru