dnes
Sobota - zatazeno
19°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
22°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
15°C
Strahovským tunelem bude do voleb jezdit autobus, spojí stanice metra Anděl a Hradčanská
Výjezd ze Strahovského tunelu na Prahu 6. Foto: archiv

Strahovským tunelem bude do voleb jezdit autobus, spojí stanice metra Anděl a Hradčanská

Kampaň před říjnovými volbami je v plném proudu, strany vymýšlí v rámci kontaktní kampaně různé způsoby, jak zaujmout.

Kandidáti strany TOP 09 v páté a šesté městské části společně zavádí Tunelbus, který bude s cestujícími až do voleb pendlovat mezi stanicemi metra Anděl v Praze 5 a Hradčanská v Praze 6.  

První jízda speciálního volebního autobusu se uskuteční z Anděla v pondělí 17. září v 16 hodin. Autobusová zastávka bude naproti hotelu Angelo u OC Nový Smíchov.

„Svézt se Tunelbusem společně s kandidáty TOP 09 můžou občané každý den až do voleb od 16 do 19 hodin vždy po dvaceti minutách. Trasa Tunelbusu povede Strahovským tunelem a propojí Anděl s Hradčanskou,“ uvedla strana v tiskové zprávě. Jízdné bude zdarma.

Zahájení se zúčastní Pavel Richter, starosta Prahy 5, lídr kandidátky TOP 09 do zastupitelstva a další kandidáti TOP 09 – Naďa Priečinská, Viktor Čahoj.

Některých jízd se zúčastní i starosta Prahy 6 Ondřej Kolář a další kandidáti do zastupitelstva šesté městské části. TOP 09 kandiduje v Praze 6 společně s KDU-ČSL, jejich volební koalice se jmenuje KLID. Lídrem je současný starosta Ondřej Kolář.

„Společně se starostou Prahy 5 Pavelem Richterem máme vymyšlený Tunelbus, abychom ukázali, že to je možné a efektivní, a že nerozumíme tomu, proč to pan náměstek Dolínek roky úplně zbytečně blokoval,“ sdělil Kolář.

Tunel Blanka funguje už tři roky a od počátku provozu se diskutuje o tom, že by jím vedla autobusová linka MHD, která by propojila Dejvice se Smíchovem. Plány se však doposud nepodařilo realizovat. Loni na podzim měl začít zkušební provoz linky 126, která by jezdila Strahovským tunelem. S ostrým provozem linky se počítalo od února letošního roku.


Diskuse: Kulturní a společenské centrum Nákladové nádraží Žižkov

18. září 2018 ve 21:08

Nákladové nádraží Žižkov jako kulturní a společenské centrum. V Galerii Mánes na Masarykově nábřeží se 20. září od 18 hodin setkají hosté z řad politiků: radní HMP pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL, Spojené síly pro Prahu), starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS / Koalice pro Prahu 3) , místostarosta...

Informační centrum Spojených sil pro Prahu bylo otevřeno v Galerii Mánes, zve na debaty

17. září 2018 ve 23:46

Koalice Spojené síly pro Prahu, kterou tvoří TOP 09 a STAN ve spolupráci s KDU-ČSL, LES a Demokraty Jana Kasla, dnes otevřela v Galerii Mánes na Masarykově nábřeží informační centrum, ve kterém se bude až do říjnových voleb konat série veřejných debat na různá témata.

Komunistům někdo zničil volební reklamy v Praze, podali trestní oznámení

13. září 2018 ve 22:34

Krajský výbor (KV) KSČM Praha podal dnes trestní oznámení na neznámého pachatele, který zřejmě v noci na středu 12. září odstranil a zcizil předvolební reklamu k podpoře kandidátů KSČM pro volby do pražského zastupitelstva a Senátu na Praze 2 a 3.

Spojené síly pro Prahu otevřou informační centrum v Galerii Mánes

13. září 2018 ve 13:57

Slavnostní otevření informačního centra volební koalice Spojené síly pro Prahu proběhne za přítomnosti lídrů kandidátky Jiřího Pospíšila (TOP 09), Hany Kordové Marvanové (STAN), Jana Wolfa (KDU-ČSL) a čestných hostů Karla Schwarzenberga a Romana Bělora v pondělí 17. září od 18 hodin v Galerii...

Další články
Nahoru