dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Strahovským tunelem bude do voleb jezdit autobus, spojí stanice metra Anděl a Hradčanská
Výjezd ze Strahovského tunelu na Prahu 6. Foto: archiv

Strahovským tunelem bude do voleb jezdit autobus, spojí stanice metra Anděl a Hradčanská

Kampaň před říjnovými volbami je v plném proudu, strany vymýšlí v rámci kontaktní kampaně různé způsoby, jak zaujmout.

Kandidáti strany TOP 09 v páté a šesté městské části společně zavádí Tunelbus, který bude s cestujícími až do voleb pendlovat mezi stanicemi metra Anděl v Praze 5 a Hradčanská v Praze 6.  

První jízda speciálního volebního autobusu se uskuteční z Anděla v pondělí 17. září v 16 hodin. Autobusová zastávka bude naproti hotelu Angelo u OC Nový Smíchov.

„Svézt se Tunelbusem společně s kandidáty TOP 09 můžou občané každý den až do voleb od 16 do 19 hodin vždy po dvaceti minutách. Trasa Tunelbusu povede Strahovským tunelem a propojí Anděl s Hradčanskou,“ uvedla strana v tiskové zprávě. Jízdné bude zdarma.

Zahájení se zúčastní Pavel Richter, starosta Prahy 5, lídr kandidátky TOP 09 do zastupitelstva a další kandidáti TOP 09 – Naďa Priečinská, Viktor Čahoj.

Některých jízd se zúčastní i starosta Prahy 6 Ondřej Kolář a další kandidáti do zastupitelstva šesté městské části. TOP 09 kandiduje v Praze 6 společně s KDU-ČSL, jejich volební koalice se jmenuje KLID. Lídrem je současný starosta Ondřej Kolář.

„Společně se starostou Prahy 5 Pavelem Richterem máme vymyšlený Tunelbus, abychom ukázali, že to je možné a efektivní, a že nerozumíme tomu, proč to pan náměstek Dolínek roky úplně zbytečně blokoval,“ sdělil Kolář.

Tunel Blanka funguje už tři roky a od počátku provozu se diskutuje o tom, že by jím vedla autobusová linka MHD, která by propojila Dejvice se Smíchovem. Plány se však doposud nepodařilo realizovat. Loni na podzim měl začít zkušební provoz linky 126, která by jezdila Strahovským tunelem. S ostrým provozem linky se počítalo od února letošního roku.


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru