dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Strahovský tunel bude na pár dní uzavřen. Kvůli Blance
Vjezd do Strahovského tunelu ze Smíchovské strany. Foto: Wikimedia Commons / Jan Groh

Strahovský tunel bude na pár dní uzavřen. Kvůli Blance

Praha před zprovozněním tunelu Blanka na několik dní uzavře Strahovský tunel, který je důležitou součástí městského okruhu. Zatím není jasné, kdy se tak stane ani kolik dnů uzavírka potrvá. Mluvčí pražské Technické správy komunikací Barbora Lišková uvedla, že se uzavírka možná spojí s volnými dny o Velikonocích. Vedení města zatím nesdělilo přesný termín otevření tunelu Blanka. Slíbilo ale, že se tak stane na jaře.

Více než dvoukilometrový Strahovský tunel navazuje na tunel Mrázovka. Vede ze Smíchova a ústí na hranici čtvrtí Břevnov a Střešovice takzvanou křižovatkou Malovanka, na kterou v budoucnu naváže tunelový komplex Blanka.

Strahovský tunel představuje důležité dopravní spojení Prahy 5 a Prahy 6. „Modelujeme dopady odstávky na provoz v Praze. Budeme se snažit, aby byl tunel uzavřen co nejkratší dobu a uzavírku pokud možno spojit s některými svátky a víkendy," řekla Lišková.

Tunel Blanka, který bez propojení se Strahovským tunelem vyjde na zhruba 37 miliard korun, by se po opakovaných odkladech měl otevřít letos v dubnu. Slibují to alespoň politici.

Dopravní stavba, kterou zadala politická garnitura pod vedením primátora Pavla Béma (ODS), měla být zprovozněna v roce 2011. V průběhu let se projekt prodražil minimálně o šest miliard korun. Rozhodčí soud řešil spory Prahy se stavební firmou Metrostav. Pokračuje soudní pře se správcem stavby, firmou Inženýring dopravních staveb (IDS).


Další články
Nahoru