dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Výstava tropických motýlů: Stovky krasavců se budou líhnout přímo před zraky návštěvníků
Návštěvníci výstavy uvidí motýly krásně zblízka. Foto: archiv

Výstava tropických motýlů: Stovky krasavců se budou líhnout přímo před zraky návštěvníků

Do trojské botanické zahrady se vrací oblíbená výstava tropických motýlů. Pestrobarevná podívaná každoročně přiláká tisíce návštěvníků, kteří přicházejí obdivovat rozmanité exotické druhy motýlů v prostředí exotické přírody.

„V letošním roce budou opět k vidění četné druhy tropických otakárků, oblíbené babočky rodů Morpho a Caligo. Babočky rodu Morpho, líhnoucí se ze světle zelených kukel, jsou milovníky slunce a návštěvníci si je oblíbili pro jejich leskle modrá křídla. Druhý jmenovaný druh, rod Caligo, bývá nazýván soví motýl a spodní stranu jeho hnědých křídel zdobí nápadná oka. Létá i za pošmourného počasí a na večer, kdy už ostatní motýli odpočívají. Můžeme se těšit i na exotické noční motýly – martináče,“ prozrazuje Eva Smržová, odborná náměstkyně zahrady.

Výstavu je možné navštívit od 4. dubna do 10. května denně od 9 do 18 hodin, v květnu se otevírací doba prodlouží do 19 hodin. V pondělí je skleník Fata Morgana zavřený, ale o Velikonočním pondělí můžete výstavu navštívit od 9 do 18 hodin.

otakarek-nahled Kukly jsou do zahrady přiváženy z motýlí farmy v anglickém Stratfordu nad Avonou v pravidelných dávkách tak, aby návštěvníci mohli sledovat líhnutí motýlů po celou dobu výstavy. Právě sledování křehkého okamžiku proměny kukly v motýla bývá pro návštěvníky největším lákadlem.  

Po Velikonocích, a to v úterý 7. dubna v 11 hodin, se vypouštění motýlů zúčastní také zpěvačka Aneta Langerová, která přijde do skleníku Fata Morgana zasadit květinu rodu Lantana, jejíž květy motýli milují.

Pro návštěvníky jsou připraveny zajímavé informace z motýlího světa. Na obrazcích a fotkách si mohou prohlédnout, jak vypadají různé části motýla pod mikroskopem. Dozvědí se též o promyšlených taktikách přežití a zajímavých nej u motýlů či housenek.


Další články
Nahoru