Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Stovky lidí na kolech projely Prahou v rámci Světové cyklojízdy

Oslavit jízdní kolo jako udržitelný, praktický a svobodný dopravní prostředek se v neděli 2. června rozhodly stovky lidí – dětí, velvyslanců a velvyslankyň, každodenních městských cyklistů a cyklistek i těch, kteří se jinak do provozu na bicyklu spíše bojí. Světová cyklojízda v režii spolku AutoMat i následný doprovodný program na ostrově Štvanice se konaly v souvislosti se Světovým dnem kola.

Asi 500 lidí, kteří projeli na kolech Prahou, pozdravili přímo před startem nizozemský velvyslanec Daan Huisinga, Michal Broža, vedoucí kanceláře Informačního centra OSN v Praze, velvyslanec USA v Česku Bijan Sabet a zástupci dalších světových ambasád i ministerstva dopravy.  

Světová cyklojízda odstartovala po 14:00 z Riegrových sadů a projela i přes Severojižní magistrálu, které se AutoMat věnuje i v aktuální kampani Dálnice do města nepatří. Po asi desetikilometrové společné projížďce, která měla i svou sekci cargo kol, následoval doprovodný program na Štvanici.

Ten sestával z debaty o humanizaci magistrály nebo představení výsledků průzkumů AutoMatu, které se týkaly vnímání bezpečnosti cyklistické infrastruktury. Zahráli také DJ´s, byl připravený workshop servisování kol i aktivity pro děti.  

Země, jejichž ambasády podpořily Světovou cyklojízdu spolku AutoMat 2024: Nizozemsko, Dánsko, Belgie, Švédsko, Norsko, Spojené státy americké, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Mexiko, Chile, Lotyšsko, Litva, Slovinsko, Japonsko, Ukrajina.

Záštitu nad akcí převzal náměstek pražského primátora pro dopravu Zdeněk Hřib. Světová cyklojízda byla podpořena Velvyslanectvím Nizozemského království.


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru