dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Dětská Praha

Stovky dětí si užívaly nabité odpoledne na akci Stav Beztíže

Zábavně-motivační akce pod názvem Stav Beztíže se konala 29. června na veřejném dětském hřišti u vinohradské vodárny pro širokou veřejnost i děti a mládež z rizikových skupin. Stejně jako loni se toto zábavně-sportovní odpoledne plné turnajů, tvůrčích workshopů a tanečních a hudebních vystoupení s dětskými „hvězdami“ setkalo s živým ohlasem veřejnosti.

Akci zorganizovali pracovníci terénních služeb pro děti a mládež a nízkoprahového klubu Beztíže² pod záštitou místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženija. Právě klienti nuselského nízkoprahového klubu patří k pravidelným účastníkům akce Stav Beztíže, jejíž název na toto sociální zařízení pomáhající dětem ve věku 11 – 18 let odkazuje. Diváci sledovali nebo si mohli sami vyzkoušet např. ukázky rapu a nového cirku, airbrush, basket nebo bojová umění.

„Ve městě se nemusí nikdo nudit nebo se uchylovat k nebezpečným způsobům zábavy, stačí trochu píle a cílevědomosti. Některé zájmové aktivity nic nestojí a mohou se provozovat prakticky kdekoliv. V poslední době je například čím dál populárnější parkour, sport pro moderní mládež, kterou v pohybu po městě nezastaví žádná překážka. A tohle všechno ukazujeme dětem na akci Stav Beztíže, aby získaly motivaci a inspiraci, “ zdůraznila zástupkyně starostky Prahy 2 Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast.

Nízkoprahový klub Beztíže² byl otevřen na podzim loňského roku v Jaromírově 63 a má za sebou raketový start. Ani ne rok po otevření se umístil v kategorii Skokan roku mezi třemi finalisty Časované boty, celorepublikové soutěže České asociace Streetwork o nejlepší nízkoprahovou a terénní sociální službu. Klub nechala na své náklady zrekonstruovat městská část Praha 2 z iniciativy místostarostky Alexandry Udženija. Klub pronajaté prostory užívá bezplatně.
Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru