dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Pražský život

Stovkám dětí z rodin v hmotné nouzi zaplatí Praha obědy, bude to stát miliony

Pražští radní včera schválili zapojení hlavního města do Operačního programu potravinové a materiální pomoci prostřednictvím výzvy zaměřené na potravinovou pomoc dětem ve vážné sociální nouzi. Tu v minulém měsíci vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí a jejím cílem je vyřešit obtížnou dosažitelnost stravování ve školních a předškolních zařízeních. 

„Bezplatné školní obědy se budou od září týkat přibližně sedmi set dětí ve věku od tří do patnácti let,“ uvedla po jednání radní hlavního města pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková (ČSSD).

V  Praze se podle ní v hmotné nouzi nachází přes tři tisíce dětí ve věku od tří do patnácti let. „Při porovnání tohoto čísla s celorepublikovým průměrem je na tom hlavní město relativně lépe než ostatní kraje, číslo však v žádném případě nelze brát na lehkou váhu, zvláště ve spojení s problematikou školního stravování, které pro velké množství dětí představuje jediný zdroj teplé stravy v průběhu dne,“ sdělila radní.

Hlavní město v tuto chvíli eviduje bezmála sedmdesát škol a školních zařízení, jichž by se mělo bezplatné stravování pro děti z rodin v hmotné nouzi od září tohoto roku týkat. Celkové náklady jsou odhadovány na přibližně čtyři miliony korun. Pilotní fáze projektu potrvá až do konce příštího školního roku.


Další články
Nahoru