dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Stotisícová herda do zad: Mladík srazil cyklistu z kola, za pomoc při dopadení je vypsána odměna
Speciálně upravené kolo, které bylo jeho majiteli ukradeno, když s ním zastavil na Žižkově. Foto: Policie ČR

Stotisícová herda do zad: Mladík srazil cyklistu z kola, za pomoc při dopadení je vypsána odměna

Detektivové z pražské Palmovky pracují od 6. srpna na případu loupežného přepadení v ulici Zelenky Hajského, kde neznámý mladík oloupil cyklistu o jeho kolo. Šestačtyřicetiletý muž projížděl ulicí, v jednu chvíli však zastavil, aby si z batohu vytáhl mobil telefon. V ten okamžik zezadu přiskočil neznámý mladík, srazil ho ranou do zad na zem, naskočil na kolo a odjel z místa pryč.

Policistům se podařilo díky kamerovému systému částečně zmapovat jeho trasu úniku – z ulice Zelenky-Hajského až na Prokopovo náměstí, kde však jeho stopa končí. Z této lokality pak mohl ujet pěti různými směry.

Přepadený kriminalistům při výslechu sdělil: „Muž mi odcizil speciálně upravené kolo značky Specialized Epic v hodnotě asi sto tisíc korun. V případě, že někdo poskytne policii informace, které by vedly k vypátrání mého kola, poskytnu mu jako poděkování odměnu 10 tisíc korun.“

Podle přepadeného cyklisty je mladík ve věku mezi 25 až 30 lety, vysoký asi 185 centimetrů, štíhlé postavy. Má světlou pleť a krátké světlé vlasy, vyholené po bocích. Má výrazné lícní kosti, vystouplou bradu a protáhlý nos.

Oblečený byl do červené sportovní bundy a modrých tříčtvrtečních džínů. Na nohou měl černé sportovní boty s bílou podrážkou, zřejmě značky Nike, a přes rameno měl bílo černou sportovní tašku.

„Kriminalisté veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém muži, kterého podezřívají ze spáchání trestného činu loupeže. Za tento skutek mu pak v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetileté vězení. Jakékoliv informace k jeho totožnosti, pohybu nebo pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR,“ informovala policejní mluvčí Jana Rösslerová.

podezrely-muz-nahled

trasa-uniku-nahled


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru