dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Stop Zevling nabídne hudbu, alternativní sporty, gastrofestival, přehlídku i rodinné programy
Z loňského ročníku festivalu. Foto: stopzeling.cz

Stop Zevling nabídne hudbu, alternativní sporty, gastrofestival, přehlídku i rodinné programy

V rozsáhlém komplexu ulic Vybíralova, Bryksova a Arnošta Valenty se bude v polovině září konat již sedmý ročník pouličního festivalu Stop Zevling. Během jednoho dne nabídne nejen domácí, ale i zahraniční hudební interprety, slavnostní otevření multikulturního centra Plechárna, ale i oslavy 10. výročí skate tour.

„Festival Stop Zevling, který se koná v sobotu 14. září, je především oslavou setkávání, ale i poznávání nových přátel. Přinášíme na Černý Most hudbu všech žánrů, stand-up comedy Na Zevláka s dvojící Karel Hynek & Petr Vydra, kulinářské umění z několika zemí, autorskou tvorbu mladých českých návrhářů, programy neziskových organizací působících na Praze 14 nebo aktivní vyžití návštěvníků v části zvané SPORT JAM. V neposlední řadě bych zmínil, že vstupné na festival je zdarma.“ uvádí letošní ročník jeho ředitel Vojtěch Havlovec.

Program festivalu zahájí na sportovištích ZŠ Vybíralova na Černém Mostě SPORT JAM s výběrem devíti sportovních disciplín, jako například fotbal, nohejbal, speedminton, olympiáda žen nebo tradiční švédská hra Kubb. Zájemci se mohou zdarma přihlašovat do konce srpna na webových stránkách festivalu stopzevling.cz. Pro vítěze jsou připraveny věcné ceny a poháry.

Městečko volnočasových aktivit

Hlavní blok programu startuje desátou hodinou dopolední na veřejných prostranstvích ulice Arnošta Valenty, kde dočasně vyroste „Městečko volnočasových aktivit“. Svoji činnost zde představí několik neziskových organizací Prahy 14, které pro návštěvníky připravily tvořivé programy a vystoupení na pódiu. Chybět nebudou doprovodné programy, divadla a v neposlední řadě i živá vystoupení umělců.

Poblíž ulice Bryksova v nově vzniklém kulturním centru Plechárna bude po celý den probíhat gastrofestival s tématikou zahraničních kuchyní nebo přehlídka autorské tvorby mladých českých návrhářů s názvem be:šik, kam si návštěvníci mohou přijít prohlédnout nebo zakoupit šperky, oblečení i doplňky.

Hudba i adrenalinové sporty

O hudební zážitek se postarají dvě hudební pódia, která na sebe budou vzájemně navazovat. Kromě jiných zde vystoupí přední čeští interpreti nezávislé elektronické scény v čele s mladou electro-swingovou kapelou Mydy Rabycad, česko-anglickými Asleep but Alive nebo trojicí PSH.

V prostoru akce se mohou návštěvníci zapojit do všech aktivit a na vlastní kůži si vyzkoušet nejrůznější adrenalinové sporty jako například Ultimate Frisbee, jízdu na terénních elektrických skateboardech nebo oblíbenou pálkovou hru softball. Budou připraveny tréninkové programy bootcamp, které čerpají z původního armádního konceptu.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru