dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Pražský život

Stoková síť je pod kontrolou. PVK loni prohlédly 145 kilometrů

Pražská stoková síť se ani v loňském roce nevyhnula pravidelným kontrolám. V rámci preventivního průzkumu pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací prohlédli 145 kilometrů kanalizace a zrevidovali 2485 vstupních šachet a objektů na stokové síti.

Při prohlídkách zjistili 32 havárií na stokové síti, zároveň vypracovali 119 návrhů na odstranění závad.

V rámci průzkumu stokové sítě se PVK zaměřily na kontrolu stok ohrožených vysokými rychlostmi odváděných vod. Průzkum se prováděl také v souvislosti s opravami tramvajových tratí, povrchů komunikací, kvůli napojení splaškových vod do srážkové kanalizace a kvůli snížení zatížení pobočných čistíren odpadních vod a čerpacích stanic balastními vodami.

„V okrajových částech metropole jsme pomocí tak zvané kouřové metody zrevidovali na šest kilometrů stokové sítě,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Na stokovou síť bylo na konci loňského roku připojeno 1,24 miliónu obyvatel. Celkové délka stokové sítě dosahuje 3647 kilometrů, délka kanalizačních přípojek činí 976 kilometrů. V metropoli je na kanalizační síti 313 čerpacích stanic. Čištění odpadních vod zajišťuje Ústřední čistírna odpadních vod v Bubenči a 20 pobočných čistíren.


Další články
Nahoru