dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - oblacno
3°C
Stodvacítkou na obchodní jednání či letiště? V Praze možná začne jezdit kuriózní taxík
Krásné auto, nemyslíte? Ilustrační foto: Alofok / Wikimedia Commons

Stodvacítkou na obchodní jednání či letiště? V Praze možná začne jezdit kuriózní taxík

Lukáš Oplt by rád provozoval v Praze taxislužbu se svým autem Škoda 120L. Staré auto je podle něj bez koroze či jiných technických problémů. S dotazem vyrukoval přímo na pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou.

Škoda 120 L – de Luxe

Základní a nejprodávanější model řady 742, od kterého se ostatní typy odchylovaly ve výbavě. Vybavení totožné s typem 105 L. Vyráběna v letech 1976 až 1989.

„Chci se zeptat, zda je možno přihlásit k provozování taxislužby vozidlo s vysokým stářím, ale jinak v perfektním technickém stavu,“ napsal 1. dubna primátorce na magistrátní web do rubriky Dotazy na radní. Zda se jednalo o apríl, či vážný záměr, server Pražský patriot nezjistil. Ukáže to až budoucí vývoj.

Primátorka si dala s odpovědí načas. Předevčírem na dotaz pana Oplta konečně reagovala. Přeposlala mu odpověď, kterou vypracoval magistrátní odbor služeb.

„Evidování vozidel taxislužby se řídí ustanovením § 21a zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě. Pro zaevidování je nezbytné naplnit 4 základní podmínky dané písm. a) až d). O tovární značce evidovaného vozidla zákon nic neříká. Zaevidování vozidla tovární značky Škoda 120L tedy nic nebrání, pokud splní podmínky dané výše uvedeným zákonem,“ uvedla.


Provoz na Pražském okruhu komplikuje havárie cisterny

16. března 2018 v 11:03

Provoz na 18. kilometru Pražského okruhu ve směru k letišti komplikuje havárie cisterny, která převážela motorový olej. Průjezdnost komunikace je omezena, přesný rozsah omezení ale zatím není znám. Nikdo nebyl zraněn. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Kvůli uzavřené Husitské se MHD na Žižkově zpožďovala i dnes

14. března 2018 ve 13:54

Tramvaje a autobusy na Žižkově se kvůli uzavřené Husitské ulici zpožďovaly i dnes ráno. V souběžné Táboritské a Seifertově ulici ve směru do centra nabíraly spoje v dopravní špičce až půlhodinová zpoždění. ČTK to řekla Hana Pohanová z dopravního podniku. Situace tak byla podobná jako v úterý,...

Linky tramvají 6, 8, 15 a 26 v neděli 18. března změní trasu

14. března 2018 v 08:48

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 18. března od 8 hodin do 18 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku křižovatka u Letenského tunelu – Náměstí Republiky v uvedeném směru.

Změna trasy a zastávek pro linky číslo 117 a 139

14. března 2018 v 08:01

Z důvodu frézování Povodňové ulice dojde od pondělí 19. března od zahájení denního provozu do pátku 6. dubna do ukončení denního provozu k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 117 a 139.

Komplikovanou dopravní situaci na Žižkově pomohou řešit strážníci

13. března 2018 v 16:29

Rekonstrukce Husitské ulice v Praze na Žižkově v prvních dnech působí v době dopravních špiček kolaps. Ke snížení problémů s automobilovou dopravou proto přispějí posily z řad strážníků Městské policie hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru