Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkáníVýstavy

Sto let Lubomíra Lipského v Betlémské kapli

19. 3. 2023
Ve středu 19. dubna by herec Lubomír Lipský oslavil své sté narozeniny. Betlémská beseda spolu s hercovou rodinou zvou do Betlémské kaple v Praze 1 na výstavu a slavnostní večer. Jednodenní výstava bude veřejnosti otevřena od 12 hodin a můžete si zde připomenout celoživotní divadelní i filmovou práci Lubomíra Lipského. 

Kurátory výstavy jsou ředitel Muzea Lipských v Pelhřimově Martin Ecler a Justina Bargel Kasparová, archivářka Městských divadel pražských.

„Jsem moc rád, že se tento večer uskuteční, protože dědeček nám moc chybí, a tímto si ho připomeneme,“ říká jeho vnuk Matěj Lipský.

Slavnostní večer začne v 19 hodin. Budou promítány ukázky z filmů, ve kterých Lubomír Lipský hrál, jako hosté vystoupí jeho herečtí kolegové a společně zavzpomínají na celoživotní spolupráci. Na vyprávění a vzpomínky se těší například Petr Kostka, Hynek Bočan, Sabina Laurinová, Pavel Soukup, Libuše Švormová a mnoho dalších.

Večer moderují Dalibor Gondík a Otakar Brousek a hudebně doprovází skvělý pianista a improvizátor Jiří Pazour. „Práce na přípravě takto nádherného programu je sen každého dramaturga. Komunikace s hosty je plná veselých a srdečných příběhů. Pan Lipský jako by ožil,“ dodává dramaturgyně programu Jiřina Šimková.

Zároveň se uskuteční živý přenos z Betlémské kaple do kina v Pelhřimově, kde se budou oslavy také konat. „Pojďme si společně udělat krásný večer s panem Lubomírem Lipským a zavzpomínat na radost, kterou nám celý svůj život rozdával,“ doplňuje Jiřina Šimková.

Vstupenky na GoOut: https://goout.net/cs/100-let-lubomira-lipskeho/szyjtiv/

100-let-lubomir-lipsky


Autor: Alo

Mikulášská nadílka u Kiliána

Dnes v 09:51

Praha 9 ve spolupráci s Divadlem Gong organizují Mikulášskou nadílku v Pivovaru U Kiliána 2. prosince od 14 hodin.

První prosincovou sobotu se rozsvítí vánoční strom v Nuslích

Dnes v 09:35

Tradičně netradiční bude v sobotu 2. prosince zahájení adventu na náměstí Bratří Synků v Nuslích. Tradiční proto, že to je již 4. ročník této akce, netradiční v tom, že se opět nerozsvítí jehličnan, ale listnáč, nyní již bez listí, uprostřed náměstí u Baštovy...

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů

Dnes v 07:37

Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 3. prosince městská část zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. 

Lokální fórum na Černém Mostě II

Včera v 18:41

Obyvatelé Prahy 14 se budou moci zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj městské části do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na takzvaných lokálních fórech. První se uskutečnilo ve středu 22. listopadu pro obyvatele Hostavic a Jahodnice, další bude následovat ve středu...

Výbor pro územní rozvoj Zastupitelstva MČ Praha 11 zve na 10. jednání

Včera v 18:31

Ve čtvrtek 30. listopadu od 18 hodin proběhne již 10. jednání Výboru pro územní rozvoj Zastupitelstva MČ Praha 11.

Praha 10 rozsvítí vánoční stromky

Včera v 18:22

Vedle rozsvícení hlavního stromu na Náměstí Svatopluka Čecha ve Vršovicích se o první adventní neděli rozzáří další nazdobené vánoční stromy Prahy 10 v jednotlivých čtvrtích.

Setkání s občany Prahy 15 se bude věnovat chystaným dopravním stavbám

Včera v 18:11

Starosta Prahy 15 Michal Fischer (ODS) zve na setkání s občany, které se koná v pondělí 4. prosince od 17 hodin v kinosále OC VIVO! Hostivař, Švehlova 1391/32, Praha 15, za účasti zástupců metropole a městských části Praha – Dubeč, Praha – Dolní Měcholupy, Praha 22. Tématem bude připravovaná...

Adventní zpívání ve Vojtěšské čtvrti

Včera ve 14:45

Během adventu se můžete v Praze 1 připojit k Adventnímu zpívání, ve čtvrtek 30. listopadu to bude ve Vojtěšské čtvrti.

Praha 13: Tradiční vánoční jarmark ve škole

Včera ve 12:47

ZŠ Janského zve všechny žáky, rodiče i přátele školy na tradiční vánoční jarmark. Čeká vás bohatý kulturní program, stánky s občerstvením i výrobky žáků.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

Včera ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Adventní setkání v Toulcově dvoře

Včera v 08:36

V neděli 3. prosince se v Toulcově dvoře koná první z Adventních setkání na Patnáctce.

Další články
Nahoru