dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Lifestyle / Zdraví

STK pro chlapy: Kup chlapovi kus zdraví

Nadační fond Petra Koukala chce ve spolupráci s klinikou Urosanté a s ženskou pomocí dostat 500 mužů na vyšetření, které jim může zachránit život.

Nadační fond Petra Koukala ve spolupráci s klinikou Urosanté spustili prodej voucherů na speciální komplexní preventivní prohlídku “STK PRO CHLAPY”, ušitou na míru mužům a mužskému zdraví. Slouží k odhalení nejčastějších civilizačních onemocnění mužů se zaměřením na uroonkologická, urologická a andrologická onemocnění.  Vouchery je možné zakoupit na webu http://urosante.cz/stk-pro-chlapy/.

Petr Koukal je náš historicky nejúspěšnější badmintonista, který v 25 letech překonal rakovinu varlete. Od té doby se snaží bourat tabu o mužském zdraví. Založil nadační fond a v rámci kampaně STK pro chlapy usiluje o to, aby muži chodili na preventivní prohlídky a zajímali o své zdraví alespoň tak, jako o své auto.

Akce „Kup chlapovi kus zdraví“ cílí hlavně na ženy. „Chlap na prohlídku sám od sebe nepůjde, je třeba, aby ho ohlídala žena,“ vysvětlil její zaměření Petr Koukal. Smyslem projektu je dostat nejméně 500 mužů na preventivní vyšetření, které jim může zachránit život.

Voucher na preventivní komplexní prohlídku mohou ženy dát svým mužům jako dárek k Vánocům. Lze ho zakoupit na přednáškách a společenských akcích, prostřednictvím webu STK pro chlapy a na stránkách pražské kliniky Urosanté (http://urosante.cz/stk-pro-chlapy/), která je dlouhodobým partnerem projektu. Část z ceny voucheru bude použita na pokrytí nákladů na vyšetření a zbylý výtěžek z prodeje půjde na Nadační Fond Petra Koukala.

Preventivní komplexní prohlídka v oboru urologie se zaměřuje na civilizační onemocnění (nádory, litiáza). Slouží jako prevence k vyloučení uroonkologických onemocnění, zejména nádorů prostaty, měchýře, ledvin, varlat a penisu. Součástí prohlídky je odebrání anamnézy, fyzikální (manuální) vyšetření urologem včetně vyšetření varlat a per rectum, kompletní sonografické vyšetření urogenitálního traktu (ledviny, močový měchýř, prostata, varlata, postmikční reziduum) a samozřejmě závěrečné zhodnocení a doporučení lékaře.
Něco málo ze statistiky:
Ročně se objeví 440 nových případů rakoviny varlat ve věku mezi 18 až 35 let. Denně umírají až 4 muži nad 50 let v důsledku rakoviny prostaty. Česká republika je na prvním místě v Evropě ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku u mužů. Pomoci by měla větší informovanost a proaktivní přístup k tematice mužského zdraví na veřejnosti.
O nadačním fondu Petra Koukala:
Nadační fond realizuje pod značkou STK PRO CHLAPY projekty, které si kladou následující cíle:
•    provádět osvětu a podporovat zdraví mužů v České republice,
•    otevřeně mluvit, komunikovat a porušovat „tabu chlapského zdraví“,
•    vzbudit zájem o problematiku mužského zdraví jako společenského tématu, které se dotýká bezprostředně každého muže – blízkých, rodiny – s důrazem na závažná onemocnění mužů:
o    rakovinu varlat,
o    mužskou neplodnost,
o    nádor prostaty,
o    rakovinu tlustého střeva a konečníku, tzv. kolorektální karcinom


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru