Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora na Mariánském náměstí.

Mimořádné stipendium profesora Miroslava Vlčka je udělováno od roku 2021 zahraničním studentům, kteří nad rámec studijních povinností přispívají k šíření dobrého jména Českého vysokého učení technického v Praze, jak v České republice, tak v zahraničí, s cílem vyšší internacionalizace univerzitního prostředí veřejných vysokých škol v Praze. Toto stipendium je formou uctění památky profesora Vlčka, vedoucího katedry aplikované matematiky na Fakultě dopravní ČVUT a dlouholetého prorektora pro zahraniční vztahy ČVUT v Praze. Od roku 2015 do roku 2019 byl duchovním otcem myšlenky a koordinátorem projektu Study in Prague, který sdružil sedm pražských veřejných vysokých škol a přilákal stovky zahraničních studentů ke studiu v Praze.

V letošním roce na slavnostní ceremonii v Rezidenci primátora za ČVUT získala stipendium Daria Objeleanscaia, původem z Moldávie, která je studentkou 3. ročníku bakalářského programu Informatics se specializací Computer Science na Fakultě informačních technologií. „Jsem pyšná, jak se univerzita a moje domovská fakulta stará o zahraniční studenty, a jsem ráda, že můžu být součástí tohoto procesu. Mezinárodní aktivity jsou mi hodně blízké a budu v tom pokračovat i po skončení studia,“ uvedla.

Studentka Daria získala stipendium za pomoc v oblasti propagace směrem do zahraničí nejen své domovské fakulty, ale i za své vynikající a motivující studijní výsledky. Daria působí jako tzv. teaching assistent – pomocnice pedagogům a zahraničním studentům prvních ročníků s výukou, zasloužila se o překlad webového přehledu předmětů a pravidelně je zainteresována v internacionalizačních aktivitách Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze.

Do konsorcia Study in Prague patří ještě Univerzita Karlova, Česká zemědělská univerzita v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Vysoká škola ekonomická v Praze, Akademie múzických umění v Praze a Vysoká škola uměleckoprůmyslová. Cílem konsorcia je společně propagovat cizojazyčné programy a město Praha uchazečům ze zahraničí.Autor: Alo

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Dnes v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Dnes v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

Včera v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

Včera ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

Včera ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

Včera v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

Včera v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Úřad Prahy 13 chce obsadit několik pracovních pozic

10. července 2024 v 08:04

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Další články
Nahoru