dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Štěstí v neštěstí. Spadli opilí pod metro, a přesto se jim nic moc nestalo
Pražské metro. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Štěstí v neštěstí. Spadli opilí pod metro, a přesto se jim nic moc nestalo

Chuť ukončit svůj život, nešťastná náhoda, ale často také podnapilost mohou za pády lidí do kolejiště v pražském metru. Pojďte si připomenout případy z letošního roku, při kterých opilí cestující měli při pádu v podzemce štěstí.

Zatím poslední takový případ se odehrál tento týden v úterý ve stanici metra Kobylisy. Značně podroušený muž chtěl nastoupit do soupravy, jenže ta mezi tím stihla z peronu odjet.

Opilce však tuto skutečnost zřejmě nezaregistroval a v nastupování pokračoval, a proto následoval pád do kolejiště. Spolucestující mu pomohli zpět na peron ještě před příjezdem další soupravy.

Prvního července měla velké štěstí podnapilá dívka ve stanici metra Muzeum. „Po pádu do kolejiště skončila těsně před příjezdem soupravy v bezpečnostní prohlubni mezi kolejemi,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Tuto dívku poté vytáhli pracovníci metra spolu s cestujícími mezerou mezi vagony téměř nezraněnou.

Poslední lednový den notně podroušená mladá žena skončila v kolejišti ve stanici metra Hůrka. Po dopadu naštěstí skončila pod převisem nástupiště vedle kolejí. „To jí fakticky zachránilo život, neboť díky tomu přečkala přejezd dvou souprav metra téměř bez újmy,“ pokračoval Tomáš Hulan.

Spadl kvůli hledání mobilu

Tento měsíc došlo v pražském metru k dalším dvěma pádům na koleje, kde asi alkohol nehrál roli. Před týdnem hledal mladík ve stanici Kobylisy tak intenzivně mobil ve svém batohu, že si neuvědomil, že je už na okraji nástupiště.

Spadnul proto do kolejiště. Naštěstí při pádu neutrpěl tak zásadní zranění, která by mu bránila vylézt za pomoci cestujících zpět na peron ještě před příjezdem vlaku.

Zatím poslední případ se stal včera. Šestatřicetiletý muž skočil dopoledne pod metro ve stanici metra B Lužiny. Pravděpodobně se jednalo o sebevraha. Ten svůj skok přežil, poranil si však vážně hlavu a nohy.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru