dnes
Čtvrtek - oblacno
11°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Sobota - skorojasno
4°C
Štěrboholy mají novou radnici, nabídne prostory pro svatby i policejní služebnu
Městská část Praha - Štěrboholy má novou budouvu radnice. Foto (2x): 4INFO.CZ

Štěrboholy mají novou radnici, nabídne prostory pro svatby i policejní služebnu

Ve Štěrboholích se včera poprvé veřejnosti otevřel nový městský úřad. Moderní budova se nachází v přirozeném centru obce, je dobře dostupná a obyvatelům nabídne kromě vyřízení nezbytné agendy také prostory pro setkávání, výstavy či svatby. Bude zde fungovat služebna městské policie a plánuje se i další rozšíření služeb pro štěrboholské občany, jako například pekařství či kavárna.  Výstavba stála 18 milionů korun a trvala 11 měsíců. 

„V minulosti sídlil úřad v budově, která musela být v roce 2017 vrácena v rámci restituce pozůstalým židovské rodiny ze Štěrbohol, kteří po druhé světové válce odešli do Izraele. Poté jsme se museli přesunout do dočasných prostor a usilovně jsme hledali řešení situace. Nabídka budov pro nový úřad byla nevyhovující, proto se zastupitelstvo rozhodlo pro novou stavbu budovy radnice na pozemcích městské části v centru, v blízkosti parku,“ vysvětluje okolnosti vzniku nové radnice František Ševít, starosta městské části Praha Štěrboholy.

Projekt vznikl na místě spojeném s dávnou i novodobou historií Štěrbohol, dříve tu stával panský dvůr a později statek. Při kopání základů se odkrylo historické sklepení, které bylo archeologicky prozkoumáno. 

Na radnici pro razítko, na svatbu či do kavárny

novy-urad-mc-sterboholy-03 Patrové budově dominuje věž s hodinami a dřevěným obložením. Návrh moderní štěrboholské radnice připravil architektonický ateliér Cubespace v čele architektem Ondřejem Fuchsem. V nejbližší době se zde pro občany zpřístupní nový a reprezentativní prostor, kde bude možné pořádat různé akce, školení, prezentace, výstavy či svatby, v přízemí začne brzy fungovat služebna městské policie a bude zde umístěn i historický archiv Štěrbohol.

„V rámci zástavbové studie v budoucnosti počítáme s dalším rozvojem služeb. Měl by tu vzniknout obytný dvoupodlažní dům se službami v přízemí, který by byl vhodný například pro ordinace lékařů, kavárny, pekárny, kadeřnictví či podobné služby, o které je ze strany veřejnosti největší poptávka,“ nastiňuje plány na budoucí rozšíření centra městské části starosta Ševít. Bezprostřední okolí radnice chce vedení obce upravit do podoby malého náměstíčka.

Náklady na stavbu nové budovy úřadu městské části Štěrboholy si vyžádaly 18 milionů korun a další náklady na interiérové vybavení. Městská část hradí náklady z bezúročné půjčky od pražského magistrátu a vlastních finančních prostředků. Výstavba radnice trvala 11 měsíců, v plném provozu bude od 15. října.

 

 

 


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

Dnes ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

19. února 2019 v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru