dnes
Sobota - oblacno
22°C
zítra
Neděle - skorojasno
23°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
23°C
Štěrboholy mají novou radnici, nabídne prostory pro svatby i policejní služebnu
Městská část Praha - Štěrboholy má novou budouvu radnice. Foto (2x): 4INFO.CZ

Štěrboholy mají novou radnici, nabídne prostory pro svatby i policejní služebnu

Ve Štěrboholích se včera poprvé veřejnosti otevřel nový městský úřad. Moderní budova se nachází v přirozeném centru obce, je dobře dostupná a obyvatelům nabídne kromě vyřízení nezbytné agendy také prostory pro setkávání, výstavy či svatby. Bude zde fungovat služebna městské policie a plánuje se i další rozšíření služeb pro štěrboholské občany, jako například pekařství či kavárna.  Výstavba stála 18 milionů korun a trvala 11 měsíců. 

„V minulosti sídlil úřad v budově, která musela být v roce 2017 vrácena v rámci restituce pozůstalým židovské rodiny ze Štěrbohol, kteří po druhé světové válce odešli do Izraele. Poté jsme se museli přesunout do dočasných prostor a usilovně jsme hledali řešení situace. Nabídka budov pro nový úřad byla nevyhovující, proto se zastupitelstvo rozhodlo pro novou stavbu budovy radnice na pozemcích městské části v centru, v blízkosti parku,“ vysvětluje okolnosti vzniku nové radnice František Ševít, starosta městské části Praha Štěrboholy.

Projekt vznikl na místě spojeném s dávnou i novodobou historií Štěrbohol, dříve tu stával panský dvůr a později statek. Při kopání základů se odkrylo historické sklepení, které bylo archeologicky prozkoumáno. 

Na radnici pro razítko, na svatbu či do kavárny

novy-urad-mc-sterboholy-03 Patrové budově dominuje věž s hodinami a dřevěným obložením. Návrh moderní štěrboholské radnice připravil architektonický ateliér Cubespace v čele architektem Ondřejem Fuchsem. V nejbližší době se zde pro občany zpřístupní nový a reprezentativní prostor, kde bude možné pořádat různé akce, školení, prezentace, výstavy či svatby, v přízemí začne brzy fungovat služebna městské policie a bude zde umístěn i historický archiv Štěrbohol.

„V rámci zástavbové studie v budoucnosti počítáme s dalším rozvojem služeb. Měl by tu vzniknout obytný dvoupodlažní dům se službami v přízemí, který by byl vhodný například pro ordinace lékařů, kavárny, pekárny, kadeřnictví či podobné služby, o které je ze strany veřejnosti největší poptávka,“ nastiňuje plány na budoucí rozšíření centra městské části starosta Ševít. Bezprostřední okolí radnice chce vedení obce upravit do podoby malého náměstíčka.

Náklady na stavbu nové budovy úřadu městské části Štěrboholy si vyžádaly 18 milionů korun a další náklady na interiérové vybavení. Městská část hradí náklady z bezúročné půjčky od pražského magistrátu a vlastních finančních prostředků. Výstavba radnice trvala 11 měsíců, v plném provozu bude od 15. října.

 

 

 


Zvířecí útulky v Troji a Dolních Měcholupech dočkají nového vybavení

Dnes v 15:07

Na modernizaci a nákup nového potřebného vybavení útulků pro opuštěná zvířata, které provozuje pražská městská policie, budou využity finanční dary a dědictví uložené ve speciálním fondu. Po necelých dvou letech se v tomto fondu sešlo přes 1 800 tisíc korun od...

Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

Dnes v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru