dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská doprava

Stěny Strahovského tunelu projdou rekonstrukcí

Jednou z činností TSK je správa pražských silničních tunelů a součástí je i pravidelná údržba a opravy. Strahovský tunel je důležitou částí pražského Městského okruhu, je dlouhý 2004 m, z toho ražená část má délku 1544 m. Tunel vede ze Smíchova pod Břevnovem (pod Strahovským stadionem) a vyúsťuje na hranici čtvrtí Břevnov a Střešovice. Uvnitř ho tvoří 2 tubusy, každý má 2 jízdní pruhy 3,5 m široké. 

Sanace pilotových stěn severního portálu Strahovského tunelu spočívá v odstranění neúnosných či nekvalitních betonů včetně výztuže. Dále dojde k odstranění zvětralé horniny mezi pilotami a za rubem převázek do nezámrzové hloubky min. 20 cm, kde se tímto otvorem provede drenážní – odvodňovací trubka.

Prostory mezi pilotami se kompletně opraví, a to vložením drenáže, nopové folie, polystyrenu, které zamezení zamrzání vody, a možné poškození stěn. V plánu je provedení nové betonové konstrukce v místě mezi piloty a napojení nového odvodnění do stávajících uličních vpustí.
Oprava byla zahájena včera a dokončena bude do 7. října 2014.

tunel-nahled „Doprava v tunelu bude omezena jen částečně. Dotkne se to zejména omezení rychlosti v obou směrech a uzavírky části jízdních pruhů na vjezdové a výjezdové rampě, dále bude doprava vedena po zbylé části komunikace. Na vjezdu do tunelu budou zachovány dva jízdní pruhy a na výjezdu z tunelu ve směru do centra bude zachován jeden jízdní pruh,“ řekl Ladislav Pivec, šéf TSK.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru