Dnes Čtvrtek - polojasno 29°C
Zítra Pátek - bourky 27°C
Čtvrtek 30. 6. 2022
Svátek má Šárka
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Stěny posilovny pod Vyšehradem jsou retro vzpomínkou na osobnosti fitness a kulturistiky

Stěny posilovny pod Vyšehradem jsou retro vzpomínkou na osobnosti fitness a kulturistiky

K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici pod historickým Vyšehradem provozuje Václav Kváča, který se v minulosti věnoval kulturistice na vrcholové úrovni a dnes je osobním trenérem. Stěny jeho útulné posilovny jsou díky desítkám fotografií a plakátů nostalgickou vzpomínkou na slavné osobnosti fitness a kulturistiky předchozích dekád. Podívejte se na drobnou ochutnávku.   

Na zdi je například fotografie Melissa L. Coates. Tato bývalá kanadská profesionální zápasnice, kulturistka, fitness modelka a herečka zemřela letos v červnu, necelý týden po padesátých narozeninách. Loni jí musel být kvůli krevním sraženinám amputována levá noha nad kolenem.

mellisa-cottes

Energii dodává cvičícím návštěvníkům fitka i podobizna krásné Mary Yockey, vítězky Fitness Olympia v roce 1999.

mary-yockey

dsc04186

Nechybí zde ani fotografie Rachel McLish, první vítězky soutěže Ms. Olympia a dlouholeté propagátorky kulturistiky, fitness a zdravého životního stylu. Tato Texasanka oslavila letos v červnu už šestašedesáté narozeniny. Rachel McLish shlíží ze zdi posilovny dokonce na dvou místech.

rachel-mclish-a

rachel-mclish

Při cvičení lze v záplavě fotografií spočinout očima na sličné fitness modelce Debbie Kruck.

debbie-kruck

Je tu i sexy kráska Monica Brant, která na konci devadesátých let vyhrála prestižní titul Ms. Olympia. Během kariéry fitness závodnice se objevila zhruba na stovce obálek různých časopisů. Na zdi K+K Family Fitness visí plakát Monicy z Muscle & Fitness.

monica-brant

dsc04202

dsc04213

Nechybí ani plakát s mladým Arnoldem Schwarzeneggerem. Tento rakousko-americký sportovec, herec a republikánský politik je jednou z nejznámějších postav kulturistiky. Vyhrál sedmkrát prestižní soutěž Mr. Olympia. Uspěl i v soutěži Mr. Universe.

arnold-schwarzenegger

dsc04216

Mezi retro fotografiemi je i podobizna německo-amerického kulturisty Dennise Jamese, který se s kariérou loučil na Mr. Olympia v roce 2010. Před pár lety se ukázal v Praze, kdy moderoval soutěž EVLS Prague Showdown.

dennis-james

Ke cvičení s činkami motivuje nabušený Ronnie Coleman, díky zisku osmi titulů Mr. Olympia v letech 1998 až 2005 se stal ikonou v historii kulturistiky. 

ronnie-coleman

dsc04221

Přítomnost návštěvníkům posilovny dělá i fotografie Denise Paglii, která se účastnila fitness soutěží po celém světě, řadu akcí i moderovala.

denise-paglia

Je tu i Jay Cutler vítěz Arnold Classic 2002, kde na soutěži před devatenácti lety potvrdil, že stříbro z předešlé Olympie nebyl náhodný.

jay-cutler

 


Autor: Jan Puci

Souboje firem, záchranářů či bankéřů. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech vrací

22. června 2022 v 17:00

Unikátní týmový závod UniCredit Pražská štafeta je po třech letech zpět. Oblíbený běh, v němž si přátelé či kolegové mohou na čtyřech pětikilometrových úsecích v parku Stromovka změřit síly s ostatními, odstartuje ve čtvrtek 23. června od 18 hodin na Výstavišti...

Praha 4 vymění povrchy ve volnočasovém areálu v Podolské, sportoviště budou uzavřena

10. června 2022 v 07:50

Praha 4 zahájí od pondělí 13. června kompletní výměnu sportovních povrchů ve volnočasovém areálu v Podolské ulici. Oprava se dotkne obou sportovišť, jak fotbalového hřiště, tak i multifunkčního tartanového hřiště. Po celou dobu prací budou obě herní plochy...

Seminář o bezpečnosti sportu s trenéry a vedením klubů. Zváni jsou i rodiče

7. června 2022 v 07:19

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) pořádá společně s Unií českých fotbalových trenérů veřejně přístupný seminář Bezpečnost sportu a týmová dynamika. Uskuteční se ve středu 22. června od 9 do 17 hodin v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze.

Volejbalový turnaj za lepší svět se uskuteční v areálu Hostivařské přehrady

6. června 2022 v 16:25

Na dvě desítky smíšených týmů mužů i žen z byznysu i neziskového sektoru v Česku se zapojí do hry za globální cíle od OSN. O titul šampiona turnaje v amatérském plážovém volejbale SDGs Beach Volleyball Cup 2022 se utkají již v pátek 10. června. Jedním ze soutěžních týmů jsou i Uprchlíci &...

V Lysolajích se bude běhat

3. června 2022 ve 13:25

  Čtrnáctý ročník Lysolajského běhu se koná ve čtvrtek 9. června.  

Sportovní den Prahy 2

1. června 2022 v 06:13

Sportovní den Prahy 2 Urban Challenge Kids s Komwagem se koná v pátek 10. června od 14 do 19 hodin.

Světová cyklojízda projede Prahou a oslaví Den kola

25. května 2022 v 10:47

Podpořit městskou cyklistiku, vzájemný respekt v ulicích i důležitost udržitelné dopravy má Světová cyklojízda, která se koná v neděli 5. června.

Turnaj v nohejbalu o pohár starosty

25. května 2022 v 05:52

Tradiční turnaj pořádá radnice Prahy 1 v sobotu 28. května.

Běželo se pro Paměť národa

24. května 2022 v 10:20

O víkendu 21. a 22. května se uskutečnily hlavní závody Běhu pro Paměť národa. V Praze, Brně a na dalších devíti místech po celé republice se běželo za všechny, kteří se nevzdali. Akce se zúčastnilo přes 1500 běžců, z toho 800 běželo v pražské oboře...

V Braníku budou bojovat malí hasiči

19. května 2022 v 08:15

SDH Praha – Braník a TFA tým Praha zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku.

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

17. května 2022 ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Další články
Nahoru