Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Stěny posilovny pod Vyšehradem jsou retro vzpomínkou na osobnosti fitness a kulturistiky

Stěny posilovny pod Vyšehradem jsou retro vzpomínkou na osobnosti fitness a kulturistiky

K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici pod historickým Vyšehradem provozuje Václav Kváča, který se v minulosti věnoval kulturistice na vrcholové úrovni a dnes je osobním trenérem. Stěny jeho útulné posilovny jsou díky desítkám fotografií a plakátů nostalgickou vzpomínkou na slavné osobnosti fitness a kulturistiky předchozích dekád. Podívejte se na drobnou ochutnávku.   

Na zdi je například fotografie Melissa L. Coates. Tato bývalá kanadská profesionální zápasnice, kulturistka, fitness modelka a herečka zemřela letos v červnu, necelý týden po padesátých narozeninách. Loni jí musel být kvůli krevním sraženinám amputována levá noha nad kolenem.

mellisa-cottes

Energii dodává cvičícím návštěvníkům fitka i podobizna krásné Mary Yockey, vítězky Fitness Olympia v roce 1999.

mary-yockey

dsc04186

Nechybí zde ani fotografie Rachel McLish, první vítězky soutěže Ms. Olympia a dlouholeté propagátorky kulturistiky, fitness a zdravého životního stylu. Tato Texasanka oslavila letos v červnu už šestašedesáté narozeniny. Rachel McLish shlíží ze zdi posilovny dokonce na dvou místech.

rachel-mclish-a

rachel-mclish

Při cvičení lze v záplavě fotografií spočinout očima na sličné fitness modelce Debbie Kruck.

debbie-kruck

Je tu i sexy kráska Monica Brant, která na konci devadesátých let vyhrála prestižní titul Ms. Olympia. Během kariéry fitness závodnice se objevila zhruba na stovce obálek různých časopisů. Na zdi K+K Family Fitness visí plakát Monicy z Muscle & Fitness.

monica-brant

dsc04202

dsc04213

Nechybí ani plakát s mladým Arnoldem Schwarzeneggerem. Tento rakousko-americký sportovec, herec a republikánský politik je jednou z nejznámějších postav kulturistiky. Vyhrál sedmkrát prestižní soutěž Mr. Olympia. Uspěl i v soutěži Mr. Universe.

arnold-schwarzenegger

dsc04216

Mezi retro fotografiemi je i podobizna německo-amerického kulturisty Dennise Jamese, který se s kariérou loučil na Mr. Olympia v roce 2010. Před pár lety se ukázal v Praze, kdy moderoval soutěž EVLS Prague Showdown.

dennis-james

Ke cvičení s činkami motivuje nabušený Ronnie Coleman, díky zisku osmi titulů Mr. Olympia v letech 1998 až 2005 se stal ikonou v historii kulturistiky. 

ronnie-coleman

dsc04221

Přítomnost návštěvníkům posilovny dělá i fotografie Denise Paglii, která se účastnila fitness soutěží po celém světě, řadu akcí i moderovala.

denise-paglia

Je tu i Jay Cutler vítěz Arnold Classic 2002, kde na soutěži před devatenácti lety potvrdil, že stříbro z předešlé Olympie nebyl náhodný.

jay-cutler

 


Autor: Jan Puci

Sdílená kola s Lítačkou loni využilo 34 tisíc lidí

Dnes v 08:36

Kombinaci veřejné dopravy a sdílených kol, kdy je možné si s platným elektronickým předplatním kuponem pro Prahu půjčit sdílené kolo na 15 minut zdarma až dvakrát denně, využilo v roce 2022 celkem 34 tisíc lidí. Celkový počet výpůjček přesáhl 567 tisíc, přičemž 81 % lidí používá tuto službu...

Prsteny pro hokejbalisty

30. ledna 2023 ve 20:17

Radnice Prahy 13 přivítala v obřadní síni hokejbalisty HC Kert Park Praha, vítěze hokejbalové extraligy 2022. Prsteny pro vítěze předali starosta David Vodrážka, spolu s místostarostkou Marcelou Plesníkovou.

S vysvědčením na kluziště zdarma

30. ledna 2023 ve 14:39

Na kluzišti Střížkov se koná zítra, 31. ledna, Dětský den. Od 12:30 hodin je vstup pro děti s vysvědčením zdarma. 

V Praze 4 se poběží o pohár starosty

30. ledna 2023 ve 14:17

Běžecký závod pro děti a dospělé na oslavu desátého ročníku Běžecké školy Prahy 4 ve čtvrtek 20. dubna v 17 až 19 hodin. Startovné je zdarma.

Za vysvědčení na brusle

30. ledna 2023 v 10:05

Kdo přinese v úterý 31. ledna od 14 do 16 hodin vysvědčení, může na Podviňáku v Praze 9 bruslit zdarma.

Zaostřete na sportovní zážitky

23. ledna 2023 ve 20:42

Také máte zimu spojenou s carvingovými obloučky, jízdou po spádnici nebo neodmyslitelným relaxem v apres ski baru? Pokud milujete pohled na zasněžené hory stejně jako zimní sporty – ať už jsou jakékoliv – máme pro vás tip, jak si tento zážitek užít na maximum. Zkrátka tak, abyste na něj dobře...

Na brusle pod žižkovskou věž

23. ledna 2023 ve 13:23

Kluziště v zahradě pod věží má 400 m2 plochy a k bruslení je může využít i veřejnost. Otevřeno je od pondělí do pátku od 15 do 20 hodin, o víkendech od 8 do 20 hodin.

V Dolních Chabrech se v létě uskuteční fotbalový kemp Vladimíra Šmicera

17. ledna 2023 v 05:18

Fotbalový kemp Vladimíra Šmicera se uskuteční​ ve dnech 24. až 28. července 2023 v Praze, ve sportovním areálu SK Dolní Chabry. Program pro mladé fotbalisty bude připraven každý den od 8 do 16 hod. Zázemí je pro Vladimír Šmicera domácím prostředí, jelikož zde působí jako předseda místního...

Na brusle na Pankrác

10. ledna 2023 v 07:16

Venkovní kluziště o velikosti 600 metrů čtverečních najdete před obchodním centrem Arkády Pankrác.

Další články
Nahoru