Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Stěny posilovny pod Vyšehradem jsou retro vzpomínkou na osobnosti fitness a kulturistiky

Stěny posilovny pod Vyšehradem jsou retro vzpomínkou na osobnosti fitness a kulturistiky

K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici pod historickým Vyšehradem provozuje Václav Kváča, který se v minulosti věnoval kulturistice na vrcholové úrovni a dnes je osobním trenérem. Stěny jeho útulné posilovny jsou díky desítkám fotografií a plakátů nostalgickou vzpomínkou na slavné osobnosti fitness a kulturistiky předchozích dekád. Podívejte se na drobnou ochutnávku.   

Na zdi je například fotografie Melissa L. Coates. Tato bývalá kanadská profesionální zápasnice, kulturistka, fitness modelka a herečka zemřela letos v červnu, necelý týden po padesátých narozeninách. Loni jí musel být kvůli krevním sraženinám amputována levá noha nad kolenem.

mellisa-cottes

Energii dodává cvičícím návštěvníkům fitka i podobizna krásné Mary Yockey, vítězky Fitness Olympia v roce 1999.

mary-yockey

dsc04186

Nechybí zde ani fotografie Rachel McLish, první vítězky soutěže Ms. Olympia a dlouholeté propagátorky kulturistiky, fitness a zdravého životního stylu. Tato Texasanka oslavila letos v červnu už šestašedesáté narozeniny. Rachel McLish shlíží ze zdi posilovny dokonce na dvou místech.

rachel-mclish-a

rachel-mclish

Při cvičení lze v záplavě fotografií spočinout očima na sličné fitness modelce Debbie Kruck.

debbie-kruck

Je tu i sexy kráska Monica Brant, která na konci devadesátých let vyhrála prestižní titul Ms. Olympia. Během kariéry fitness závodnice se objevila zhruba na stovce obálek různých časopisů. Na zdi K+K Family Fitness visí plakát Monicy z Muscle & Fitness.

monica-brant

dsc04202

dsc04213

Nechybí ani plakát s mladým Arnoldem Schwarzeneggerem. Tento rakousko-americký sportovec, herec a republikánský politik je jednou z nejznámějších postav kulturistiky. Vyhrál sedmkrát prestižní soutěž Mr. Olympia. Uspěl i v soutěži Mr. Universe.

arnold-schwarzenegger

dsc04216

Mezi retro fotografiemi je i podobizna německo-amerického kulturisty Dennise Jamese, který se s kariérou loučil na Mr. Olympia v roce 2010. Před pár lety se ukázal v Praze, kdy moderoval soutěž EVLS Prague Showdown.

dennis-james

Ke cvičení s činkami motivuje nabušený Ronnie Coleman, díky zisku osmi titulů Mr. Olympia v letech 1998 až 2005 se stal ikonou v historii kulturistiky. 

ronnie-coleman

dsc04221

Přítomnost návštěvníkům posilovny dělá i fotografie Denise Paglii, která se účastnila fitness soutěží po celém světě, řadu akcí i moderovala.

denise-paglia

Je tu i Jay Cutler vítěz Arnold Classic 2002, kde na soutěži před devatenácti lety potvrdil, že stříbro z předešlé Olympie nebyl náhodný.

jay-cutler

 


Autor: Jan Puci

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Včera v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Na přenos finálového zápasu amerického fotbalu Super Bowl do Hard Rock Cafe

19. ledna 2022 ve 12:22

Super Bowl je finálový zápas dvou nejlepších fotbalových týmů, kterým vrcholí play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu. Letos závěrečný souboj připadá na neděli 13. února 2022. V pražské pobočce Hard Rock Cafe i letos budou přímý přenos zápasu promítat na velkých...

Praha 15: Zdarma si můžete zabruslit u ZŠ Veronské náměstí

12. ledna 2022 ve 12:59

Kluziště u ZŠ Veronské náměstí je otevřeno v pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu a neděli od 9 do 12 a od 14 do 18 hodin.

Badmintonové mistrovství bude v O2 universum

11. ledna 2022 v 10:13

Popularita badmintonu v Česku sílí. Plné jsou kurty v centrech po celé republice, rovněž úspěchy domácích závodních hráčů se množí. Ideální čas nejrychlejší raketový sport v domácích podmínkách posunout. O to se postará mistrovství republiky, které se uskuteční v květnu v pražské O2...

Uhříněveský Silvestrovský výběh

30. prosince 2021 v 17:47

Sportovní projekt Prahy 22, běžecká škola pro každého zdarma, zve na zítřejší Silvestrovský výběh.

Bruslení u Modré školy

29. prosince 2021 v 11:11

Ve Volnočasovém areálu Kupeckého (VAK) u Modré školy v Praze 11 se až do 14. února bruslí zdarma.

Praha 1: Štědrý den na Střeláku

23. prosince 2021 v 11:12

Na Střeláku se bruslí i na Štědrý den od 10 do 16 hodin. Zavřeno bude pouze 25. prosince.

Praha 1: Kluziště Střelák bude uzavřeno

20. prosince 2021 v 08:29

V sobotu 25. prosince, na první svátek vánoční, bude kluziště na Střeleckém ostrově uzavřeno.

Praha 11 zve k bruslení, připravila řadu novinek

16. prosince 2021 v 11:48

Již třetím rokem se park u obchodního centra Westfield Chodov proměnil v ledovou plochu pro zkušené i začínající bruslaře. Provoz netradičního veřejného kluziště letos finančně podpořila Praha 11, pro návštěvníky jedenácté městské části je připraveno hned několik...

Na Vypichu můžete bruslit

12. prosince 2021 v 19:09

V areálu dopravního hřiště na Vypichu u obory Hvězda v Praze 6 je otevřena ledová plocha pro veřejnost. V provozu bude za příznivého počasí až do 28. února.

Hendikepovaní sportovci převzali ocenění

11. prosince 2021 v 11:06

Ve středu 8. prosince se uskutečnilo v Rezidenci primátora hlavního města Prahy vyhlášení nejlepších hendikepovaných sportovců roku 2021. Vrcholnou akcí roku byly bezesporu letní paralympijské hry Tokio 2020, které byly odloženy na rok 2021, a tím byl prodloužen standardní čtyřletý paralympijský...

Další články
Nahoru