dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Stěna je dobrá, ale trváme na zastřešení Jižní spojky, vzkazuje magistrátu radnice Prahy 4
Kamiony na Spořilově. Ilustrační foto: archiv

Stěna je dobrá, ale trváme na zastřešení Jižní spojky, vzkazuje magistrátu radnice Prahy 4

Pražští radní tento týden rozhodli o výstavbě protihlukové stěny, která by měla ještě letos ulevit obyvatelům spořilovského sídliště, kterým pod okny jezdí kamiony. Nicméně radnice Prahy 4 vnímá záměr metropole jen jako dílčí opatření, které nepříznivou situaci Spořilova neřeší dostatečně. „Nadále trváme na zastřešení Spořilovské ulice,“ vzkazují ze „čtyřky“ magistrátu.

Délka protihlukové stěny, která by měla oddělit kamiony přeplněnou Jižní Spojku od spořilovského sídliště, je 440 metrů a bude provedena z akustických panelů vysokých šest metrů. Celková cena činí přes 18 milionů korun a výstavba by měla být zrealizována do konce listopadu.

Podle Prahy 4 je toto opatření nedostatečné a neúnosnou situaci podle tamější radnice vyřeší jen takzvané těžké zastřešení dopravní tepny, která propojuje brněnskou a hradeckou dálnici.

Jelikož mezi dálnicemi D1 a D11 chybí silniční obchvat Prahy, veškerá kamionová i osobní doprava musí jezdit právě po Jižní spojce, jiná varianta není.

Podle představ radnice by vzniklá plocha nad zastřešením rušné silnice u Spořilova mohla být využita pro realizaci jiných projektů. Vedení radnice preferuje formu PPP, tedy spolupráci soukromého a veřejného sektoru. Zastřešení by zainvestoval soukromník, který by pak s volným střešním prostorem mohl disponovat.

Kromě popsaného zastřešení požaduje Praha 4 výstavbu další protihlukové stěny u takvzaného Spořilovského plácku, na kterou by měl částečně navazovat protihlukový val.

„Na plácku by se mělo začít stavět na jaře příštího roku. Snažím se prosadit ještě další protihlukovou stěnu a rád bych ji viděl nedaleko autobazaru u Spořilovského plácku, protože tam protihlukové zábrany částečně chybějí,“ řekl 1. zástupce starosty Jiří Bodenlos.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru