Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Stěna domu se provalila do bytu, nikdo nebyl zraněn
Místnost, do které se provalila stěna. Foto: HZS Praha

Stěna domu se provalila do bytu, nikdo nebyl zraněn

Hasiči a policie evakuovali včera večer čtyřpatrový bytový dům v Kovářské ulici v Libni. Důvod? Praskla obvodová stěna stavby a částečně se v přízemí zřítila a provalila do obytné místnosti.

Na místě krátce po devatenácté hodině zasahovaly jednotky pražských hasičů ze stanice Holešovice a Letňany. Hasiči evakuovali dům, pro obyvatele byl přistaven evakuační autobus. Velitel zásahu povolal statika. 

„Během evakuace domu byla provedena i kontrola všech bytů. Celkem bylo evakuováno pětadvacet dospělých a tři děti,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Událost se obešla bez zranění, ulice byla asi hodinu uzavřena. 

Na místě byl ředitel pražských hasičů Luděk Prudil a místostarosta Praha 9 Adam Vážanský (ODS), který řešil náhradní ubytování. „Na místo dorazil i evakuační autobus dobrovolných hasičů z Řeporyjí,“ sdělil místostarosta. 

Nosná konstrukce domu nebyla narušena, jak konstatoval přivolaný statik, takže se jeho obyvatelé mohli vrátit do svých domovů, s výjimkou rodiny z poškozeného bytu. 

„Obyvatelům poškozeného bytu jsme zajistili náhradní ubytování. Zároveň děkujeme restauraci Kovářská, která poskytla zázemí a malé občerstvení evakuovaným lidem,“ dodal Adam Vážanský.

Dnes ráno zahájil na místě šetření Stavební úřad Prahy 9. 


Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

Dnes v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

Dnes v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

Včera ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

Včera ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Provoz radnice Prahy 2 bez omezení

Včera v 10:53

Od úterý 20. dubna se Úřad městské části Praha 2 vrací do obvyklého provozu.

Další články
Nahoru