Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Stěna domu se provalila do bytu, nikdo nebyl zraněn
Místnost, do které se provalila stěna. Foto: HZS Praha

Stěna domu se provalila do bytu, nikdo nebyl zraněn

Hasiči a policie evakuovali včera večer čtyřpatrový bytový dům v Kovářské ulici v Libni. Důvod? Praskla obvodová stěna stavby a částečně se v přízemí zřítila a provalila do obytné místnosti.

Na místě krátce po devatenácté hodině zasahovaly jednotky pražských hasičů ze stanice Holešovice a Letňany. Hasiči evakuovali dům, pro obyvatele byl přistaven evakuační autobus. Velitel zásahu povolal statika. 

„Během evakuace domu byla provedena i kontrola všech bytů. Celkem bylo evakuováno pětadvacet dospělých a tři děti,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Událost se obešla bez zranění, ulice byla asi hodinu uzavřena. 

Na místě byl ředitel pražských hasičů Luděk Prudil a místostarosta Praha 9 Adam Vážanský (ODS), který řešil náhradní ubytování. „Na místo dorazil i evakuační autobus dobrovolných hasičů z Řeporyjí,“ sdělil místostarosta. 

Nosná konstrukce domu nebyla narušena, jak konstatoval přivolaný statik, takže se jeho obyvatelé mohli vrátit do svých domovů, s výjimkou rodiny z poškozeného bytu. 

„Obyvatelům poškozeného bytu jsme zajistili náhradní ubytování. Zároveň děkujeme restauraci Kovářská, která poskytla zázemí a malé občerstvení evakuovaným lidem,“ dodal Adam Vážanský.

Dnes ráno zahájil na místě šetření Stavební úřad Prahy 9. 


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru