dnes
Středa - oblacno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
26°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
25°C
Stejně jako loni touto dobou platí v Praze zákaz rozdělávání ohňů
I rozdělávání ohňů na piknikových místech je nyní zakázáno. Ilustrační foto: Elvis Santana / Freeimages.com

Stejně jako loni touto dobou platí v Praze zákaz rozdělávání ohňů

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), bude až do odvolání na území Prahy platit nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na rizikových místech.

Stejný zákaz začal platit loni na konci dubna a kvůli němu se tradiční oslavy pálení čarodějnic musely obejít bez největšího lákadla. Zda zůstane zákaz platit i letos poslední dubnový den, rozhodne vývoj počasí. Podle výhledu meteorologů by mohlo začít pršet na konci příštího týdne.

Rozdělávat oheň a kouřit cigarety lidé nesmí v lesoparcích, lesích a zahradách. Zákaz platí i pro území ve vzdálenosti 50 metrů od okraje lesa, skladů sena a slámy, na loukách a polích.

V těchto rizikových místech pro vznik požáru je zakázáno používání lampionů, pochodní i létajících přání, odhazování hořících nebo doutnajících předmětů. Pokud nejsou zajištěna bezpečnostní opatření k zamezení vzniku požáru, jsou po Praze zakázány i jízdy parních lokomotiv.


Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

Včera v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Po nehodě v Praze 6 hořelo osobní auto

11. července 2019 v 07:45

Deset minut před koncem včerejšího dne zasahovala jednotka pražských hasičů u nehody osobního auta v ulici Horoměřická v Praze 6.

Další články
Nahoru