Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Štefánikova hvězdárna na Petříně bude mít novou kanalizaci

Štefánikova hvězdárna na Petříně bude mít novou kanalizaci

Pražští radní v pondělí schválili investici ve výši 3,5 milionu korun na stavbu nové kanalizační přípojky Štefánikovy hvězdárny na Petříně. Díky koordinaci výkopových prací s revitalizací Růžového sadu ušetří Praha několik milionů korun. Stávající systém odvodňovacích stok je již nevyhovující, napojení na novou kanalizační síť je nutné pro provoz hvězdárny. Stavební práce se spojí s úpravami v přilehlém Růžovém sadě.

Štefánikova hvězdárna na Petříně využívá od svého založení v roce 1928 systém odvodňovacích stok, který je ve skutečnosti trativodem a je již nevyhovující. Napojení objektu na novou kanalizační síť je nezbytnou podmínkou pro provozování hvězdárny.  

„Díky celkové koordinaci výstavby kanalizace o revitalizaci Růžového sadu na Petříně se náklady na jejich realizaci sníží až o několik milionů korun. S ohledem na to, že Štefánikova hvězdárna je od 30. let minulého století odkázána pouze na trativod, si novou kanalizaci určitě zaslouží,“ řekl pražský radní pro oblast vědy, výzkumu, ICT a inovací Daniel Mazur (Piráti).  

„Již historický systém odvodňovací stoky nahrazujeme moderním řešením tlakové kanalizace, které zajistí kapacity nejen pro provoz Štefánikovy hvězdárny, ale také blízkého okolí. Navíc se nám podaří celou akci sladit se stavebními úpravami v Růžových sadech,“ uvedl pražský radní pro infrastrukturu Michal Hroza (TOP 09).  

Nová tlaková kanalizace bude vedena přes celý Růžový sad do kanalizačního řádu. Podle projektu je nutno také vybudovat čerpací šachtu, do které bude ústit gravitační kanalizace objektu hvězdárny. Štefánikovu hvězdárnu má ve správně městská organizace Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

20. září 2023 v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru