dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská politika

Stávkující studenti DAMU z roku 1989 se setkali v Praze

Neformální sraz všech stávkujících studentů Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze (DAMU) z roku 1989 se včera večer konal v jejím sídle v Karlově ulici. Setkání jedné generace, která měnila dějiny, doprovázela dobová atmosféra konce 80. let.

Ve výloze kavárny „fungovalo“ improvizované tiskové středisko; dva studenti tu psali na psacích strojích a „telefonovali“ klasickými aparáty. Uvnitř zdobily stoly rudé karafiáty a na starých televizorech běžely archivní dokumenty. Na kolemjdoucí shlížela busta Klementa Gottwalda s vojenskou brigadýrkou.

Na symbolickou Zeď nářků přibývaly nápisy Nechceme Zemana, Nemám slov, Milouši a Chceme stát, na který budeme moci být pyšní. Plnila se i schránka s nápisem Dopisy prezidentovi.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru